07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Savcıyı Arayan Memura 1500 Lira Ceza
Savcıyı Arayan Memura 1500 Lira Ceza

Savcıyı Arayan Memura 1500 Lira Ceza

Yunanistan tatili sonrası Türkiye’ye Pazarkule Sınır Kapısı’ndan ailesiyle birlikte giriş yapan Edirne Cumhuriyet Savcısı Fatih Aslan’a ait aracın bagajını aradığı gerekçesiyle Gümrük Muhafaza Memuru D.S hakkında, ‘haksız arama’ suçlamasıyla 3 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Mahkeme kararını verdi O gümrük memuruna 1500 lira para cezasına hükmetti.

Edirne Adliyesi 4. Asliye Ceza Mahkemesin’deki davanın ikinci duruşmasına, gümrük memuru D.S. ve avukatları ile Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın katıldı. Duruşmaya, Cumhuriyet Savcısı Fatih Aslan ve avukatı ise gelmedi. Gümrük memuru, savunmasında, üzerine atılı suçları kabul etmeyerek, beraatını istedi.

Sanık avukatı Özgür Yıldırım, müvekkilinin emirleri uyguladığını ifade ederek, “Müvekkil burada sadece emri alan olmasına rağmen yargılanmaktadır. Kesinleşmiş takip kararı ile de olay açıkça ortaya çıkmıştır.” dedi. Mahkeme heyeti, Dilek Sarı’nın, 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, cezayı, günlüğü 20 liradan 75 gün adli para cezasına çevirdi. Sanık Sarı, sonuç olarak 1500 lira para cezasına mahkum edildi.