07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Öfkeli Çocuklar” AKP’li Çıktı
“Öfkeli Çocuklar” AKP’li Çıktı

“Öfkeli Çocuklar” AKP’li Çıktı

 İki hafta önce İzmir merkezli IŞİD Operasyonunda yakalanan 15 örgüt üyesinden 4’ünün AKP’nin kayıtlı üyesi olduğu ortaya çıktı. Temmuz 2015’de Menemen’de yakalanan örgüt üyelerinden ikisi de yine AKP’Li olduğu ortaya çıkmıştı.

9 Eylül Gazetesi’nden Serdar Öztürk’ün haberine göre; İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri iki hafta önce IŞİD’e yönelik operasyon düzenledi. Sabah erken saatlerde önceden belirlenen adreslere düzenlenen operasyon kapsamında 15 kişi gözaltına alındı. Operasyon sırasında yapılan aramalarda 4 adet av tüfeği, IŞİD terör örgütüne ait dokümanlar ve malzemeler ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin IŞİD adına çatışma bölgelerine eleman yetiştirdikleri, çatışma bölgelerine giderek bizzat oradaki çatışmalara katıldıkları ve 2015 yılında Adana ve Mersin HDP il binalarına yönelik bombalı eylem yapan Savaş Yıldız’ı eğiten kişiler olduğu da açıklandı.

IŞİD’lilerin 4’ü AKP’li Çıktı

İzmir polisinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan İ. T., S. Y., H. C., M. K., H. A., M. C., A. C., M. B., A. S.,Y. K., R. O., E. G., B. A. ve O. A. polis ve savcılık sorgularının ardından mahkemeye sevk edilirken, M. B., H.A., B. A., M. C., Y. K., R. O., A. K. ile H. K. tutuklandı. Diğer gözaltılar ise serbest bırakıldı. Gözaltına alındıktan sonra mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen B, A., H. A., R.O. ve serbest bırakılan S. Y.’ın  AKP üyesi oldukları ortaya çıktı. B.A. isimli tutuklunun 2008 yılı İzmir Konak AKP, R.O.’nun 2008 İzmir Buca, H.A.’nın 2009 yılı İzmir Konak ve S.Y’nin de 2012 yılı İzmir Buca AKP teşkilatlarına kayıtları olduğu tespit edildi.