07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Psikolojik Olarak Rahatsız, Anormal, Pervasız…”
“Psikolojik Olarak Rahatsız, Anormal, Pervasız…”

“Psikolojik Olarak Rahatsız, Anormal, Pervasız…”

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Halep savaşı, Suriye’deki son gelişmeler ve uluslararası durum hakkında açıklama yaptı. El Vatan’a konuşan Esad, konu Tayyip Erdoğan’a gelince çok ağır ifadeler kullandı: Psikolojik olarak rahatsız, anormal, pervasız…

Türkiye’nin Suriye’deki askeri operasyonlarının Ankara ile askeri bir karşı karşıya gelişe neden olup olmayacağını ilişkin bir soruya cevap veren Esad, “Türk siyaseti Erdoğan gibi anormal ve psikolojik olarak rahatsız birisi tarafından yürütüldüğü müddetçe her olasılığa hazır olmalıyız” dedi.

“Öyle biriyle uğraştığında mantığa yer yok”

“Psikolojik olarak rahatsız bir kişiyle uğraştığında, burada mantığa yer yoktur” diyen Suriye lideri, mantığın Türkiye ile Suriye arasında iyi ilişkilerin olması gerektiğini söylediğini, ancak Suriye’nin Türk müdahalesine karşı kendi topraklarını koruma hakkı olduğunu söyledi.

“Umarım aptallığından ve pervasızlığından geri dönmeye ikna edilir”

Esad ayrıca, Türkiye’deki “rasyonal insanların” Erdoğan’ı Suriye hakkındaki “aptallığından ve pervasızlığından” geri dönmeye ikna etmelerini umduğunu da belirtti. Rusya’nın Erdoğan’ı “ikna etme” umudunu korumasına rağmen Erdoğan hakkında kişisel bilgilerinin de olduğunu söyleyen Esad, “Erdoğan siyasi bir insan değil, daha çok, sapkın dinci anlamında ideolojik birisi” dedi. Bu tip insanların “inatçı” olduğunu ve gerçekleri okuyamadığını savunan Esad, Rusya ile Türkiye’nin ilişkilerinin bozulduğunda Erdoğan’a içeriden de baskı geldiğini tahmin ettiğini vurguladı.Esad, Erdoğan’ın Müslüman Kardeşler örgütü ile bağlantılı olduğu iddiasını da tekrarladı.