07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Paranoya Yaşıyorlar”
“Paranoya Yaşıyorlar”

“Paranoya Yaşıyorlar”

Zaman Gazetesi’ne kayyum atanması sonrası cemaat lideri Fethullah Gülen’den de bir açıklama geldi…Gülen’in yanında bulunan isimlerden biri olan Osman Şimşek, Gülen’in Pazartesi günü yayınlanacak olan sohbetinin bir bölümünü Twitter adresinden paylaştı. Gülen o sohbetinde Zaman’a kayyum atanmasına ilişkin,”Bir tek taş düşüremediler Allah’ın izniyle. Burkuntu yaşıyorlar, paranoya yaşıyorlar. Korkuyla tir tir titriyorlar” dedi.

İşte Odatv’nin haberine göre Fetullah Gülen’in Zaman’a kayyum atanmasına ilişkin o açıklaması,

“Bir Tek Taş Düşüremediler”

-Bir de mızraklanabiliriz. Her gün bir kısım zalimlerin, bir kısım tiran bozmalarının yaptıkları değişik şeyler birer mızrak gibi sinelerimize saplandığı zaman nasıl of demeyeceksin ki? İnsan tabiatını görmezden gelmeyelim.Onlar bunu yıkmaya çalışsınlar. iki senedir yıkmaya çalıştılar, yıkamadılar. Bir tek taş düşüremediler Allah’ın izniyle.

“Paranoya Yaşıyorlar”

-Burkuntu yaşıyorlar, paranoya yaşıyorlar. Korkuyla tir tir titriyorlar.Gökten başlarına bir meteor düşecek diye, acaba buna karşı bile nasıl selalar oluşturabiliriz diyorlar. Fakat Allah’ın kahrının, gazabının geliş keyfiyeti belli değildir. Keşke o mesavi yolunda, Allah gözlerini açsa da yürümeseler. Hak ve adalet adına, haksızlık müesseseleriyle insanlara tasalluttan, tahakkümden onları vazgeçirse…