07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Hodri Meydan… Yalanlarını Suratına Vururuz !
Hodri Meydan… Yalanlarını Suratına Vururuz !

Hodri Meydan… Yalanlarını Suratına Vururuz !

Karaman’da Ensar Vakfı ve KAİMDER’in ev ve yurtlarında çocukların cinsel istismara uğraması skandalında tecavüzcü öğretmenin tek celsede, jet hızıyla  508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasının ardından sanki Ensar Vakfı aklanmış gibi vakıf Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu tehdit dolu bir açıklama yaptı…”Hesap soracağız” dedi…

İşte yasadışı ev/yurtlarda kendilerine emanet edilen çocukları cinsel istismardan koruyamayan ve olayın üstünü kapatmaya çalışan Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu’nun tehdit dolu o açıklaması ve yalanları;

Sanığa verilen 508 yıl ceza Ensar’ı aklamaz

-Gerçekten çok büyük bir ceza. Fakat içimizdeki yarayı tam olarak dindirdiğini söyleyemeyiz. Burada sabahtan bu yana mağdur ailelerimizin ve çocuklarımızın yanında olarak, onların en güzel şekilde temsil edilmesini, sanığın en ağır ceza alması ve sanığa indirim sebeplerinin uygulanmaması için hukuki bir mücadele verdik.

Hesap vereceğine Ensar’ı eleştirenleri tehdit etti

-Duruşma salonunda, çocukların ve mağdur ailelerinin hukukunu korumaktan ziyade, vakıflar ve sivil toplum üzerinden siyaset hesabı güden, ‘tecavüz siyaseti’ yapmak isteyen bir takım gruplar, özellikle barolar, devrimci gelenekten geldiğini söyleyen, sanığın da bazen işine yarayacak şekilde yargılamayı uzatacak beyanlarda bulundular.

“Ensar Vakfı Başkanı’na göre dosya bir an önce kapatılmalıymış”

-30’a yakın baro müdahil oldu. Yargılamanın uzun sürmesinde de bunun etkisi vardı. Baroların büyük kısmı dosyayı incelemediklerini, dosyaya vakıf olmadıklarını belirterek, dosyanın genişletilmesiyle ilgili talepte bulundular. Bunun için de ek süre istediler. Dosyayı uzatmaya yönelik bir hareketti. Mahkeme itibar etmedi ve tüm talepleri reddetti. Barolar ve bu düşüncede olan sivil toplumdan müdahillik talebinde bulunan, ortak hareket eden herkesin düşüncesi, adeta ‘duruşmayı sabote etmekti’. İstedikleri; bu dosya kapanmasın, mümkün olduğunca Türkiye gündeminde konuşulur olsundu. Böyle bir düşünceyle çocuklara ve ailelere ne kadar faydalı olabilirler, herkesin vicdanına bırakıyorum ama görüşleri, hareketleri, talepleri mahkeme tarafından kabul görmedi.

“Hukuki süreç başlatacağız”

– Bugün kendi içimizde de değerlendireceğiz. Hukuki olmayan şeyler de yaşadık. Sivil topluma, Ensar Vakfımıza, gönüllü çalışan, hiçbir kabahati olmayan bir çok kesime ağır hakaretlerde, ithamlarda bulunuldu. ‘Tecavüzcü’ yaftası yapıştırıldı. Algı oluşturulmaya çalışıldı. Buna yönelik hukuki süreç başlatacağız. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. Bunla ilgili hesap sorulması gerekiyorsa, fütursuz şekilde kürsülerden, canlı yayınlardan, sosyal medyadan bu konuda ağzına gelen her şeyi söyleyen, tehdit eden, hakaret eden herkes hakkında hukuki süreç başlatacağız.