07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Hem Ağlarım Hem Giderim Mehmet Ali
Hem Ağlarım Hem Giderim Mehmet Ali

Hem Ağlarım Hem Giderim Mehmet Ali

AKP Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, AKP 2’nci olağanüstü kongresinde Tayyip Erdoğan’ın mesajının ayakta dinlenmesine ilişkin eleştirileri haklı bulduğunu söyledi. Şahin, “Doğrusu bir büyüğümüzün hatta Cumhurbaşkanımızın bir yerde masajı okunurken ayağa kalkılmasını ben doğru ve şık bulmam” dedi.

işte AKP Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, AKP Karabük İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı o konuşmadan başlıklar;

“Doğru bulmuyorum”

-Doğrusu ben de bu konuda yapılan eleştirileri haklı buluyorum. Kendisinin mesajını oturarak saygıyla dinleyebilirdik. Doğrusu divan başkanımız Bekir Bey ayağa kalkınca Genel Başkan Adayımız Binali Bey de kalktı. Yanımda Numan Bey de vardı, birbirimize baktık. ‘Mesaj okunurken ayağa kalkılır mı?’ dedik birbirimize. Şimdi onlar ayağa kalkınca diğerleri de arka arkaya ayağa kalkmaya başladılar, biz de kalktık.

“Biz, sadece İstiklal Marşımız okunurken ayağa kalkarız”

Doğrusu bir büyüğümüzün hatta Cumhurbaşkanımızın bir yerde masajı okunurken ayağa kalkılmasını ben doğru ve şık bulmam. Orada arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu da şık bulmadı. Hz. Muhammed, kendisi için ayağa kalkılmasından hiç hoşnut olmazdı. O nedenle ben Cumhurbaşkanımızın da kendisi merkezde olan bu tartışmalardan rahatsızlık duyacağını düşünüyorum. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarda bunlara azami gayret göstermemiz lazım. Biz, sadece İstiklal Marşımız okunurken ayağa kalkarız.