07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Havuz Medyası Genel Yayın Yönetmeni
Havuz Medyası Genel Yayın Yönetmeni

Havuz Medyası Genel Yayın Yönetmeni

Fehmi Koru, 17 Aralık operasyonun ardından Erdoğan’ın medyadaki yayın planlamasını bizzat havuz yazarlarıyla konuşarak yaptığını yazdı. Koru; Sabah, Yeni Şafak, Star ve Yeni Akit’te yazan bir grup gazetecinin, Erdoğan’ın Kısıklı’daki evinde “sabah brifingleri” aldığını iddia etti.

T24’ten Ali Aslangül’ün haberine göre, Fehmi Koru, mektup trafiğinde neler yaşandığını da anlattığı kitabında bu konuya da yer verdi.

Kısıklı’da havuzculara Erdoğan brifingi

ABD’ye hareket etmeden önce Erdoğan’ın Kısıklı’daki evine gittiğini söyleyen Koru, “bir yanlış anlaşılma sonucu” brifing buluşmasına tanık olduğunu yazdı. 18 Aralık 2013 gecesi dönemin Cumhurbaşkanı Gül’ün konutunda yaptığı görüşmenin ardından 19 Aralık sabahı soluğu Erdoğan’ın İstanbul Kısıklı’daki evinde aldığını belirten Koru, korumaların kendisini evin alt katına götürdüğünü ve karşılaştığı manzara karşısında “çok şaşırdığını” ifade etti.

İşte Fehmi Koru’nun o anlara ait izlenimleri;

Koruma yanlışlıkla götürmüş

“Evin alt katı toplantılara müsait bir salon olarak tasarlanmış. O kata iner inmez, hepsini yakından tanıdığım, Sabah, Star, Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerinde köşeleri olan orada bekleşen gazetecilerle karşılaştım. Bana refakat eden koruma, Erdoğan’dan ‘sabah brifingi’ almaya gelen gazetecilerden sandığı için olacak, beni de alt kat salona indirmişti. Kendimi diğerlerinden ayıracak ne dediğimi yaşadığım şaşkınlık yüzünden hatırlamıyorum; ama uyarım üzerine koruma beni hemen yukarı kata çıkardı, beklemem için evin girişindeki salona aldı. Biraz sonra da Tayyip Bey geldi zaten…”