07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Erdoğan İstedi Muhalefet Liderleri Onayladı
Erdoğan İstedi Muhalefet Liderleri Onayladı

Erdoğan İstedi Muhalefet Liderleri Onayladı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın, Yenikapı’daki ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde programda olmamasına rağmen kürsüye çıkıp konuşma yapmasının sırrı ortaya çıktı. Akar’ın konuşma yapmasına, protokol çadırındaki çay sohbeti sırasında karar verilmiş.

Yenikapı’da pazar günü gerçekleştirilen, ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde Tayyip Erdoğan ile liderler, miting alanına yakın bir noktada oluşturulan çadırda bir araya geldi.

Çadıra ilk gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Bahçeli’nin ardından Başbakan Binali Yıldırım geldi. Yıldırım ile Bahçeli bir süre sohbet etti. Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve damadı olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile birlikte çadıra geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Grup Başkanvekili Engin Altay ile İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat yer aldı.

35 dakikalık sohbet

MHP Lideri Bahçeli’ye ise Genel Başkan yardımcıları Emin Haluk Ayhan, Ruhsar Demirel ve İstanbul İl Başkanı Bülent Karataş eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile liderler yaklaşık 35 dakika çadırda kalarak sohbet etti. Liderlere çay, su, kuruyemiş ve kanepe ikramı yapıldı. Liderlerin burada ne konuştuğu büyük merak konusu oldu.

Liderler arasındaki sohbetin en önemli konusu, muhalefet liderlerine bildirilen programda olmayan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın konuşmasıydı.

AKP istedi Muhalefet liderleri onayladı

HaberTürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre, muhalefet liderlerine, Akar’ın konuşmasına nasıl bakacakları, bir sakıncası olup olmadığı soruldu. Bahçeli ile Kılıçdaroğlu’nun da onaylamasıyla Akar’ın konuşması kesinleşti.
Sohbette Cumhurbaşkanı, miting alanını havadan görme fırsatı yakaladığını belirterek, kalabalıktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.