07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Çocukları Hırsız Olan Bir Adama Hükümeti Nasıl Teslim Ettin?”
“Çocukları Hırsız Olan Bir Adama Hükümeti Nasıl Teslim Ettin?”

“Çocukları Hırsız Olan Bir Adama Hükümeti Nasıl Teslim Ettin?”

Halen Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan yeraltı dünyasının ünlü ismi Alaattin Çakıcı, Tayyip Erdoğan’a yazıp, kendisine ait Facebook hesabından yayınlattığı mektuplarına bir yenisini ekledi. Bu sefer hedefinde çiçeği burnunda başbakan Binali Yıldırım vardı.

Mektubunda Binali Yıldırım için, “Kendine ve çocuklarına dikkat etsin” diyen Çakıcı, Yıldırım’ın oğluna ‘yanlış’ yaptığını söyledi, yine Yıldırım’ın bu konuda MHP’li milletvekillerini araya sokarak, “Alaattin’le aramı bulun” ricasında bulunduğunu iddia etti.

“Çocukları hırsız olan bir adama hükümeti nasıl teslim edebildin?”

“Bugüne kadar sözlerim yanlış anlaşılır diye hiç dile getirmediğim Binali Yıldırım hakkında bazı sözleri dile getiriyorum” diyen Çakıcı, “Sayın Binali Yıldırım’a bu millet sadece milletvekilliğini teslim etti. Fakat AKP’yi 258’den 316’ya çıkaran sayın Davutoğlu’na 5 yıl görev vererek teyit eden ülkemiz ve coğrafyamız bir ateş sürecinden geçerken tepeden bir baskıyla çocukları hırsız olan bir adama hükümeti nasıl teslim edebildin? AKP’de ondan kat kat onurlu milletvekilleri varken onlardan birini geçirmeniz gerekmez miydi?” diye sordu.

İşte o mektup;

1

46