07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » CHP Parti Meclisi “Kesin İhraç” Dedi
CHP Parti Meclisi “Kesin İhraç” Dedi

CHP Parti Meclisi “Kesin İhraç” Dedi

CHP Parti Meclisi Ankara Milletvekili Nazlıaka’yı partiden kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kuruluna sevk etti.

Cumhuriyet Halk Partisi  Parti Meclisi , Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Basına kapalı olarak gerçekleşen PM toplantısında, tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın durumu görüşüldü. PM toplantısına CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da katıldı. Nazlıaka, oylama sırasında salonda bulunmadı.

Yapılan oylamada Nazlıaka’nın Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine karar verildi. 5 saat süren toplantı sonrası PM’den yapılan açıklamada, “CHP’li bir milletvekilinin TBMM makam odasının duvarındaki Mustafa Kemal Atatürk resmini indirdiğine ilişkin, asılsız ve gerçeğe aykırı iddialar ortaya atarak, CHP’nin kamuoyunda tartışılmasına neden olan Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Aylin Nazlıaka’nın, parti tüzüğünün 68/A ve F ile 70/A-a-b hükümleri uyarınca tedbirli olarak kesin ihraç istemeyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine karar verilmiştir.” denildi.

“Bu olay, ismim Aylin Nazlıaka olduğu kadar gerçektir”

Oylama sırasında gazetecilere açıklama yapan “Bu olay, ismim Aylin Nazlıaka olduğu kadar gerçektir. Üyeliğim koparılsa bile CHP için çalışmaya devam edeceğim. CHP ailesinin her bir ferdiyle, tasa ve kıvançta bir olmayı sürdüreceğim” dedi.