07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » ‘Bulgaristan Krizi’nden Bilal Çıktı
‘Bulgaristan Krizi’nden Bilal Çıktı

‘Bulgaristan Krizi’nden Bilal Çıktı

Türkiye Bulgaristan arasında Burgaz Başkonsolosluğu ataşesi Uğur Emiroğlu’nun istenmeyen adam ilan edilmesi ile ortaya çıkan krizde her gün yeni bir iddia ortaya çıkıyor. Bulgaristan medyasında Tayyip erdoğan’ın HÖH eski Genel Başkanı Lütfi Mestan’ın yeni parti kurması için 20 milyon dolar verdiği haberlerinden sonra bu kez Bilal Erdoğan’ın adı geçtiği bir gelişmeyi sütunlarına taşıdı.

‘Skandal.. Türkiye’den 1 Milyon Dolar’

bilal2

Bulgaristan’da haftalık yayınlanan ve internet sitesi bulunmayan Yukehg Gazetesi “Skandal.. Türkiye’den 1 Milyon Dolar ” başlığıyla verdiği haberde Bilal Erdoğan’ın Ankara’da HÖH eski Genel Başkanı Lütfi Mestan ile bir araya geldiğini yazdı. Gazete haberinde Bilal Erdoğan Lütfi Mestan buluşmasında her ay 1 milyon dolar para desteği sözü verildiğini ve bu paranın Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı örtülü ödeneğinden karşılama garantisi aldığını ileri sürdü. Yukehg Gazetesi ayrıca Lütfi Mestan’ın kuracağı DOST partisine seçimlerde Türkiye’den 50 bin oyun sözü verildiğini de ekledi. Para transferinde Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe’nin aracılık ettiği de gazetenin iddiaları arasında.

Gazete haberinde Bilal Erdoğan’dan bahsederken ” Bilal Erdoğan’ın adı son olarak IŞİD petrolü ticaretinde geçmişti” dedi.