07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Bilgi Üniversitesi Biatını İlan Etti
Bilgi Üniversitesi Biatını İlan Etti

Bilgi Üniversitesi Biatını İlan Etti

 

Bilgi Üniversitesi İletişin Fakültesi’nde ders veren Prof. Dr. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu, Tayyip Erdoğan için” En iyisini o yapıyor,en güzel kabalığı, en güzel nobranlığı” sözleri nedeniyle üniversite yönetimi tarafından kovuldu.

Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin dersine giren Prof. Dr. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu’nun ders sırasında “En iyisini o yapıyor, en güzel nobranlığı, en güzel kabalığı, en güzel ‘ben yaptım olduyu’ işin aslına bakarsanız o yapıyor” sözlerini  Tayyip Erdoğan’a hakaret sayan üniversite yönetimi Balıkçıoğlu ile olan ilişiğini kestiğini duyurdu.

Bilgi Üniversitesi’nin internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

“15 Haziran 2016 tarihinde bazı medya organlarında yer alan ve bir ders sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret içeren ifadeler kullandığı belirtilen Prof. Dr. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek isteriz.

İletişim Fakültemizde Bahar 2016 döneminde ders saati ücretli olarak çalışan öğretim elemanı Prof. Dr. Balıkçıoğlu’nun üniversitemizle ilişiği; bahsi geçen konunun, Rektörlüğümüze intikalini takiben kesilmiştir. İlgili kişinin an itibari ile kurumumuz ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.
Rektörlüğümüz konunun detaylarının incelenmesi ve gerekli hukuki soruşturmaların yapılması talimatını, ivedilikle, vermiştir.”