07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Çocuk Parkını Kaldırttı, Camiye Sığındı
Çocuk Parkını Kaldırttı, Camiye Sığındı

Çocuk Parkını Kaldırttı, Camiye Sığındı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde caminin yanındaki çocuk parkını kaldırtan imam 2 gençle kavga etti. Mahallelinin linç etmek istediği imam kendisini camiye kilitledi.

 

Ereğli Kışla mahallesi imamı daha önce gürültü oluyor diye caminin yanındaki çocuk parkını kaldırtınca mahalleliyle arasında gerginlik yaşanmıştı.

Dün akşam saatlerinde, mahallede park halindeki otomobilde oturan Emrah ve Memduh A. kardeşler, yanlarından geçen Yukarı Kışla Camisi imamı yaşar Taşçı ve damadı Mehmet Yıldız’a, “Bize niye bakıyorsunuz?” diye tepki gösterdi.Çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Mahalleli de kavgaya karışınca imam kendini ve damadını camiye kilitledi

Sesleri duyan ve caminin yanındaki çocuk parkını ‘gürültü oluyor’ diye kaldırttığı ileri sürülen imama tepkili olan mahalleli de sokağa çıktı. Mahalle halkının tepkisi üzerine imam Yaşar Taşçı, damadı ile birlikte yakındaki camiye kaçarak kapıyı kilitledi. İmamın haber vermesi üzerine gelen polis ekipleri mahalleliyi sakinleştirmeye çalıştı. Polis, caminin önünde bekleyen mahalleliyi dağıtmak için büyük çaba harcadı. Mahallelinin sakinleşmesinin ardından imam Yaşar Taşçı ve damadı Mehmet Yıldız, polisin güvenlik önlemleri altında camidan çıkarıldı. İmam ve damadı, kavga ettikleri Emrah ve Memduh A. kardeşler ile birlikte ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu.