07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Baykal Yine Devrede
Baykal Yine Devrede

Baykal Yine Devrede

Yandaş Yeni Birlik Gazetesi’nin sahibi Avni Özgürel’e konuşan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal MHP lideri Devlet Bahçeli’nin başlattığı başkanlık sistemi tartışmalarına destek verdi;”Sistem kaçınılmaz noktaya gelince bunu değerlendirmek gerekir diye bakıyorum. Bu kadar sıkıntıyı yaşadığımız bir dönemin şartları içinde değerlendirmemiz gerekir başkanlık sistemini” 

İşte Deniz Baykal’ın o açıklaması;

“Başkanlık rejimi partimiz için önemli bir yer tutacak”

“Terörle mücadelenin neresindeyiz? Terörle mücadeleye destek veriyor muyuz vermiyor muyuz? Bunun neresindeyiz? Paralel devletle mücadelenin neresindeyiz? Sonra dış politika sorunları.. Siyasette dürüstlük, ahlak konuları.. Kısacası bu konularda güven veren, inandırıcı bir siyasi duruşu partimiz gerçekleştirebilse inanıyorum ki, başkanlık rejimi partimiz için önemli bir yer tutacak” diye konuştu.

“Gereken nitelikte adayla çıkabilirsek partimiz sıçrama yapabilir”

“Bu makamın gerektirdiği niteliklerde bir adayla çıkabilirsek inanıyorum ki çok ciddi bir sıçrama yapabiliriz. Makamın gereklerini yerine getirebilecek bir adayla çıkabilirsek rekabet edebilecek duruma gelinebilir. Partinin bahsettiğim zafiyetleri karşılandığında rejim değerlendirilebilir”