07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Bahçeli’den Kurultay Açıklaması
Bahçeli’den Kurultay Açıklaması

Bahçeli’den Kurultay Açıklaması

MHP’deki kurultay tartışmasında Adalet Bakanlığı, Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi’nin “Kurultay yapılmasın” kararının icrasında sorun yok deyince Kurultay kararını alana Ankara 25. İcra Müdürlüğünün de kongrenin toplanamayacağı yönünde karar verdi. Kararın ardından MHP lideri Devlet Bahçeli twitter’dan bir açıklama yaptı.

İşte Bahçeli’nin o açıklaması;

“Mahkeme kararlarının hilafına davrananlar suç işliyor”

-Bu akşam çok uzatmayacağım, tane tane söyleyecek, net ifadelerle konuşacağım: 15 Mayıs’ta Olağanüstü Büyük Kurultayımız yoktur. Bu davaya gönül vermiş hiçbir kardeşim okyanus ötesi merkezli oyunun figüranı haline gelmemeli, sözde kurultay tuzağına düşmemelidir. MHP’yi kaos içerisinde göstermek, MHP’yi engellemeye çalışmak bedel ve vebali ağır bir teşebbüstür. Buna rağmen kurultay yer, tarih ve zamanı açıklayanlar, verilmiş mahkeme kararlarının hilafına davranarak suç işlemektedir.

x1

 

Ne olmuştu?

MHP olağanüstü tüzük kurultayının toplanmasına ilişkin mahkemelik olan parti içi kavgada muhaliflerin beklediği karar Ankara’da 2. İcra Mahkemesi’nden çıktı. Ankara 2. İcra Mahkemesi, Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi’nin “olağanüstü kongrenin Yargıtay kararı beklenmeden toplanamayacağına” dair yürütmeyi durdurma kararını işleme koyan Ankara 25. İcra Müdürlüğü kararının iptaline yönelik itirazı kabul etti. Ancak Genel Merkez avukatlarından Yücel Bulut, Gemerek mahkemesinin, kararlarının geçerliliğinin devam ettiğini savunarak, Ankara Valiliği’ne kurultayın yapılamayacağını beyan eden bir yazı gönderdiğini açıkladı. Avukat Bulut, “Güvenlik güçleri yasal olmayan bu kongreyi önlemek için gerekli tedbirleri alacaktır” diye konuştu. Bu açıklamaların ardından 25. İcra Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı’ndan görüş aldı ve “Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi’nin ihtiyati tedbir kararı geçerlidir. Kurultay toplanamaz” açıklamasını yaptı.