07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Arkalarında Saray ve MİT Var”
“Arkalarında Saray ve MİT Var”

“Arkalarında Saray ve MİT Var”

CHP’den AKP ve MİT’e ağır suçlama…CHP’li üstt düzey bir partili Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada “Yenimahalle’de Saray’a hizmet eden bir ekiple koordineli götürülüyor. İçlerinde tahrik yapacak MİT elemanlarını buluyorlar” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’a yönelik saldıra ilişkin; AKP hakkında terör örgütüne yardım yataklıkla ilgili parti olarak suç duyurularında bulunmalarının ardından saldırıların geldiğine işaret edip, “Saray destekli bazı duyarlı çevrelerin hangi oyunların içinde olduğunu biliyorum” demşti.

Cumhuriyet’ten Ayşe Sayın’ın haberine göre;  CHP’den üst düzey bir yetkili, AKP’nin suç duyuruları nedeniyle kendilerine dava açamadığını, açtığı taktirde belgelerin “teröre yardım yataklık” iddiasını net bir şekilde ortaya koyacağına dikkat çekti. Bütün bu saldırıların arkasında CHP’yle ilgili “terör örgütlerine destek veriyor” algısını yerleştirme amacının yattığını belirten CHP’li yetkilinin açıklaması şöyle;

“AKP’yi korumak için MİT Tahrik Ediyor”

-AKP’yi terör örgütüne yardım yataklıktan suç duyurusunda bulunmamız rahatsız etti. Çünkü belgeler, bulgular var elimizde. Çünkü gerçek. En büyük beklentimiz, dava açmaları bize. Ama açsalar resmi olarak bütün belgeleri mahkemelerin önüne yığma şansımız var. Dava açamadıkları için bunun üstünü bir şekilde karartmanın yolu olarak da ‘CHP terör örgütlerine destek veriyorlar, milletvekilleri, il başkanları destekliyorlar’ algısı yaratmaya çalışıyorlar. Ve Yenimahalle’de Saray’a hizmet eden bir ekiple koordineli götürülüyor. İçlerinde tahrik yapacak MİT elemanlarını buluyorlar. Bunları bizim il başkanlarımıza, milletvekillerimize saldırtıyorlar.”

Tozan da suçlamıştı

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, 26 Mart’ta, kendilerine “Osmanlı torunları” diye adlandıran bir grup tarafından darp edildi. Tozan saldırının siyasi ve organize olduğunu söylemişti. CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm de geçen hafta sonu gittiği bir şehit cenazesinde, K.A. adlı bir kişinin yumruklu saldırısına uğramıştı.