07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Osmanlı” Eşkiyalığı

“Osmanlı” Eşkiyalığı

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, otomobiliyle evine giderken yolu başka bir otomobil tarafından kesildi. 2 kişi CHP’Li il başkanını döverken bir kişi de kameraya aldı…Daha sonra o görüntüler,  Osmanlı Torunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsa Üçüncü tarafından facebook hesabı üzerinden “Düzce’de hain, ajan, vatana ihanet eden CHP İl Başkanını istemiyoruz’ notuyla paylaşıldı.

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan,  kendi kullandığı otomobille Şıralık Mahallesi’ndeki evine giderken, önüne geçen 81 BD 228 plakalı otomobil ile durduruldu. Araçtan inen Cengiz D. ve Cemal Ü., ‘Sen vatan hainisin’ diyerek Zekeriya Tozan’a saldırdı. Tozan, aldığı darbelerle yere düşürken, 2 kişi otomobile binerek kaçtı. Saldırı anı kameraya da alındı.

Aynı Bahane: Trafikte yol verme nedeniyle tartıştık

Tozan’ın polise haber vermesi üzerine Cengiz D. ve Cemal Ü., kısa süre sonra yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler, ilk ifadelerinde yol verme meselesi yüzünden aralarında tartışma çıktığını, bunun sonucunda Tozan’ı dövdüklerini ileri sürdü.

CHP’li İl Başkanı: Bu siyasi bir saldırıdır

Polis merkezine giderek şikayetçi olan İl Başkanı Zekeriya Tozan ise saldırının siyasi olduğunu söyleyerek, “Basit bir kaza süsü verdiler. ‘Ne oluyor’? dediğimde, ‘Sen vatan hainisin’ dediler ve saldırdılar. Bu siyasi bir saldırıdır” dedi.

Osmanlı Torunları Derneği Başkanı dayak Videosunu paylaşıp il başkanına hain dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Osmanlı Torunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsa Üçüncü, dayak anına ilişkin cep telefonuyla çekilen videoyu, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabında, ‘Düzce’de hain, ajan, vatana ihanet eden CHP İl Başkanını istemiyoruz. Varsa vatan hainleri, sıraya girsinler. Birgün birinizi, bir gün hepinizi’ notuyla paylaştı. Dernek başkanının söylemleriyle kameraya yansıyan görüntülerdeki seslerdeki söylemlerin aynı olması saldırının organize bir şekilde yapılmış olduğu şüphelerini arttırdı.

29742

Osmanlı Torunları Derneği Tanıdık

Osmanlı Torunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği daha önce Bayır Bucak Türkmenleri için  yardımm kampanyası başlatmış, Dernek Başkanı Üçüncü “Türkmen Dağı’nda IŞİD, DAEŞ gibi bir örgüt yoktur. Orası sadece Türkmen Dağı Osmanlı zamanında İpek yolunu korumak için Türkmenlerin yerleştirildiği bölge.” açıklamasını yapmıştı.

İşte O Görüntüler;