07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Böyle Buyurdu Başmüftü
Böyle Buyurdu Başmüftü

Böyle Buyurdu Başmüftü

Suudi Arabistan Başmüftüsü Abdülaziz bin Abdullah el Şeyh, kendi önderliklerinde kurulan Teröre Karşı İslam İttifakı’nı savunup IŞİD’i ‘İsrail ordusunun bir parçası’ olarak niteledi.

IŞİD İsrail ordusunun bir parçasıdır

Saudi Gazette’ye konuşan Suudi Arabistan Başmüftüsü Abdülaziz bin Abdullah el Şeyh, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi’nin İsrail’e saldırı yemini etmesini  inandırıcı bulmadığını söyleyip IŞİD militanlarının zaten İsrail ordusunun bir parçası olduğunu savundu.

IŞİD’liler müslüman sayılmaz

Örgüt militanlarının Müslüman sayılamayacağını vurgulayan Şeyh, “IŞİD’ciler, hilafete ilk baş kaldırıp Müslümanları kafir olarak niteleyen ve Müslüman kanı döken Haricilerin bir uzantısı” dedi.

IŞİD lideri Bağdadi son mesajında İsrail’i  tehdit etmişti

Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen sesli mesajda, Teröre Karşı İslam İttifakı hakkında “İslami bir koalisyon olsaydı, Filistin’in özgürleştirilmesini ve Yahudilerin öldürülmesini hedeflerlerdi” ifadeleri kullanılmıştı. Ayrıca mesajda, “ İsrailliler yakında bizi Filistin’de görecek. Haçlıların bize karşı olan savaşı çok sürmeyecek. İsrail Filistin’i unuttuğumuzu, onların dikkatimizden kaçtığını düşünüyor. Biz Filistin’i bir an bile unutmadık” deniliyordu.