07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Yine Aynı Taktik… Erdoğan Bahçeli’yle Nabız Mı Yokladı?
Yine Aynı Taktik… Erdoğan Bahçeli’yle Nabız Mı Yokladı?

Yine Aynı Taktik… Erdoğan Bahçeli’yle Nabız Mı Yokladı?

Af tartışmasını, tıpkı erken seçim kararı gibi yine  MHP Lideri Devlet Bahçeli başlattı. Erdoğan’ kesinlikle gündemimizde yok’ dedi. Bahçeli ‘çıkacağını ümit ediyoruz! diyerek ısrar etti. Son açıklama ise Saray danışmanı Topçu’dan geldi: Terör hariç. Hayırlı olur inşallah

Yine Aynı Taktik… Erdoğan Bahçeli’yle Nabız Mı Yokladı?

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Demirtaş’ın cezaevinden çıkarılması için yapılan çalışmalara tepki göstererek “Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir? PKK’lı alçaklar, FETÖ’cü caniler, vatan ve millet düşmanları demokrasi ve özgürlük adına sahiplenilirken, kaderlerinin kurbanı olmuş mağdurlarla ilgili lehlerinde hukuki ve ahlaki bir düzenleme yapılması, onların aydınlığa kavuşturulmaları tez elden sağlanmalıdır. ader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz” dedi.

 Erdoğan: kesinlikle yok

Bahçeli’nin açıklamasına Erdoğan, İngiltere’ye gitmeden Havalimanında yanıt verdi. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin af açıklamasıyla ilgili bir soru üzerine “Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi kendisine ait taleptir. Ama bizim şu anda hükümetimizde böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok” yanıtını verdi.

Bahçeli: af düzenlemesinin çıkacağını ümit ediyoruz

‘Af’ tartışmasını bir anda gündeme taşıyan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok” yanıtını vermişti. Konuya ilişkin bir kez daha konuşan Bahçeli; “Bu konuda kararlıyız. Kesinlikle sözümüzün arkasındayız. Allah’ın izniyle af düzenlemesinin çıkacağını ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Saray Danışmanı Yalçın Topçu: Terör hariç. Hayırlı olur inşallah

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanı ve eski BBP GenelBaşkanı Yalçın Topçu, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin af önerisi çıkışıyla ilgili konuştu.

”Kader mahkumlarının affına dair, ailelerin bir beklenti içinde olduğunu biliyoruz. Bu hususta biz de birçok mektup ve mesaj alıyoruz. Kader mahkumlarının affı, MHP’nin Sayın Genel Başkanı’nın da ifadesiyle ‘tartışmaya ve konuşmaya değer bir meseledir. Bu konuda affın çıkacağını ümit ettiklerini kararlı bir şekilde belirttiler. Hayırlı olur inşallah” dedi. Topçu “terör” suçuyla tutuklu olanların affa dahil olamayacağını söyleyerek ”Bölücü terör örgütünün siyasi görünümlü müritleri ve FETÖ terör örgütü yandaşları bir af konusunu gündemde tutmaya çalışmaktadırlar. Sayın Genel Başkan da ‘bu terör örgütlerinin suçlularını, çocuk istismarcılarını, tecavüzcüleri hariç tutarak kader mahkumlarının elinden tutacak bir affı niye tartışıp konuşmayalım’ demiş. Ben şahsen bir vatandaş olarak kader mahkumlarının affına dair toplumda bir beklenti olduğunu biliyorum, birçok mektup mesaj alıyorum. Kader mahkumları meselesi mağdur kesimlerce tartışılan ve konuşulan bir meseledir”