07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İnce’nin Ekibine Çizik!
İnce’nin Ekibine Çizik!

İnce’nin Ekibine Çizik!

CHP’nin bu akşam saatlerinde netleşen milletvekili aday listelerinde, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yakın isimlerin büyük çoğunluğunun üstü çizildi.

İnce’nin Ekibine Çizik!

CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve genel merkezde kurulan komisyon tarafından şekillendirilen aday listeleri netleşmeye başladı. Listelerin kulislere sızmasıyla, önemli bir detay ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu ile girdiği genel başkanlık yarışı sınasında Muharrem İnce ile birlikte hareket eden çok sayıda milletvekili, yeni aday listelerinde kendilerine yer bulamadı. İnce’nin ekibinden listelere girebilen sadece iki isim oldu. TBMM Başkanvekili ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Bolu Milletvekili Tanju Özcan yeniden aday gösterildiler. İnce’nin liste dışı bırakılan ekibinin tümü, bir önceki dönemde Genel Merkez’in belirlediği listeyle değil, ön seçimle listelere girerek TBMM’ye girmeye hak kazanmışlardı.

Aşağıdaki milletvekillerin ise liste dışında kaldığı öğrenildi:

Ali Rıza Yalçınkaya- BARTIN
Emre Köprülü-TEKİRDAĞ
Şerafettin Turpçu- ZONGULDAK
Bülent Yener Bektaşoğlu- GİRESUN
Bülent Öz-ÇANAKKALE
Yakup Akkaya-İSTANBUL
Akın Üstündağ-MUĞLA

KURMAYLAR LİSTEYE ALINDI İDDİASI

İnce’nin Kılıçdaroğlu ile görüşerek kurmaylarının bazılarının yeniden listeye alınacağı garantisi aldıktan sonra Bartın ve Zonguldak mitingi için yola çıktığı öğrenildi.