07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Esenyurt’a Gelsin de 60 Kişilik Sınıfları Görsün”
“Esenyurt’a Gelsin de 60 Kişilik Sınıfları Görsün”

“Esenyurt’a Gelsin de 60 Kişilik Sınıfları Görsün”

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın eğitim sisteminin güçlendiğine yönelik açıklamasına CHP’li Çetin Çapan’dan tepki geldi. Çapan, “Gelsin de 1 milyon nüfuslu Esenyurt’ta 55-60 kişilik sınıfları gösterelim” dedi.

“Esenyurt’a Gelsin de 60 Kişilik Sınıfları Görsün”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eğitim sisteminin güçlendiğine yönelik açıklamasına CHP’li Çetin Çapan’dan tepki geldi. Çapan, “Gelsin de 1 milyon nüfuslu Esenyurt’ta 55-60 kişilik sınıfları gösterelim” dedi.

Erdoğan ne demişti?

24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Mersin’de konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim sisteminin daha da güçlendiğine yönelik, “60-70 kişilik sınıflar var mıydı? Oralarda okudunuz mu? Ben de öyle okudum ama şimdi artık böyle sınıf var mı? Sınıfları 30’un altına indirdik, akıllı tahtalarımız var, bilgisayarlarımız, laboratuvarlarımız, tabletlerimiz, eğitim sistemimizi daha da güçlendirdik” demişti.

“Erdoğan nereyi anlatıyor?”

CHP’li siyasetçi Çetin Çapan’ın açıklaması şöyle;

“Erdoğan nereyi anlatıyor? 30 kişilik sınıflar,akıllı tahtalar,tablet bilgisayarlar nerede? Gelsin de 1 milyon nüfuslu Esenyurt’ta 55-60 kişilik sınıfları gösterelim. Tam 50 okulda 50 kişiden az mevcutlu sınıf yok. Garibanlar sizi sırtından atacak! İstanbul böyleyse Anadolu nasıl?”

“Bakın Esenyurt’un hali budur”

Çapan İstanbul Esenyurt’taki okulların sınıf mevcutlarını da rakamlarla paylaştı;

“Bakın Esenyurt’un hali budur, en az 50 okulda sınıflarda 50 üstü öğrenciyle ders yapılıyor. Nitelik kaybını konuşmuyoruz bile!
İşte 4 okuldan sınıf mevcutlarına örnek:
İbrahim Özaydın İlkokulu: 66 öğrenci
Yusuf Aktaş İlkokulu: 45 öğrenci
Namık Kemal Ortaokulu: 43-48 öğrenci
Esenyurt Ortaokulu: 45-50 öğrenci”