07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » D&R’ı da Havuza Sattı
D&R’ı da Havuza Sattı

D&R’ı da Havuza Sattı

39 yıldır sahibi olduğu medya grubunu geçtiğimiz günlerde Demirören Medya Yatırımları Ticarete’e satarak medyadan çekilen Aydın Doğan, bir büyük satış daha imza attı. Doğan, Türkiye’nin en büyük kitap-müzik mağaza zinciri D&R’ı, Sabah gazetesini elinde bulunduran Turkuvaz Grubu’na satıyor.

D&R’ı da Havuza Sattı

Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.’nin (“D&R”) Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş satıldı.

Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama’dan gelen açıklama şöyle;

“Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, %100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.’nin (“D&R”) sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi’nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir “ön protokol” imzalanmıştır.

Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat hükümleri dahilinde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.”

Doğan Medya’nın Demirören Grubu’na satıldığı gün konuşma yapan Yıldırım Demirören, teşekkür konuşmasını
“Aydın Bey ne kadar sevmese de hukuk işleri için de avukat Fatih Savaş Bey ve ekibine de teşekkür ederim.” diyerek bitirmesi dikkat çekmişti.

Doğan Medya satış müzakerelerinde emeği geçtiği anlaşılan Fatih Savaş’ın aynı zamanda Turkuvaz Medya Grubu Hukuk Grup Başkanı’nı olduğu bilgisine ulaşılmıştı.