07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Artık Biraz Kaşarlandık mı Ne Yaptık?”
“Artık Biraz Kaşarlandık mı Ne Yaptık?”

“Artık Biraz Kaşarlandık mı Ne Yaptık?”

Doğan Medya’nın Demirören Grubu’na satışının ardından Hürriyet gazetesinin binasında devir teslim töreni düzenlendi.

“Artık Biraz Kaşarlandık mı Ne Yaptık?”

Törene, Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan ile Demirören Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yıldırım Demirören de katıldı. Aydın Doğan, Devir teslim töreninde kürsüye gelerek konuşmasını yaptı.

​Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Ben gemiyi kazasız, belasız limana yanaştırdım. Önceki devirlerde çok heyecanlanmıştım. Artık heyecanlanmıyorum. Artık biraz kaşarlandık mı ne yaptık?” dedi.

‘TÜRK BASINININ AMİRAL GEMİSİNİ DEMİRÖREN AİLESİNE TESLİM EDİYORUM’

Doğan, Demirören ailesiyle yakın arkadaş olduklarını belirterek, satışın herhangi bir baskı altında gerçekleştirilmediğini söyledi ve ekledi: “Türk basınının amiral gemisini Demirören ailesine teslim ediyorum. Dilerim, Demirören uzun yıllar medyada yer alır ve daha da ileri taşır. Kanuni devir süresi henüz bitmedi. Şu anda sorumluluklar bizim üzerimizde. Ay sonuna kadar hukuki süreç tamamlanacak.”

DEMİRÖREN: BÜYÜK DENİZLERE AÇILMA SIRASI BİZDE

Yıldırım Demirören de medya sektöründe yeni olmadıklarını ifade ederek, “Kalıcı olan kurumlar ve bu kurumlara can veren emekçiler ve gazetecilerdir. Satışa ilişkin gerçeği yansıtmayan şeyler yazıldı. Aklınızda çok soru var. Bunların tek bir cevabı yok, hep birlikte çözeceğiz. Babam Erdoğan Demirören ‘ülkem, bayrağım söz konusuyla her sorunun üstesinden geliriz’ der. Şimdi büyük denizlere açılma sırası bizde. Bu yolculuğu hep birlikte yapacağız” diye konuştu.