07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Vasatlığa Yandaş Bahanesi
Vasatlığa Yandaş Bahanesi

Vasatlığa Yandaş Bahanesi

Dev bir bütçesi ve büyük bir propaganda ile gösterime gire, Tayyip Erdoğan‘In hayatının anlatıldığı “Reis” filmi gişede tam anlamıyla çöktü…AKP’li Yeni Akit, filmin tarihi başarısızlığını Ekşi Sözlük yazarlarına bağladı.

‘Reis’ filmi IMDB’de 10 üzerinden 1.8 puan alarak dibi görmüş, Türkiye’nin en başarısız filmleri arasında ilk sıralara yerleşmişti. Yeni Akit Gazetesi ise bu başarısızlığın nedenini, Ekşi Sözlük yazarlarının başlattığı troll kampanyasına bağlayarak, tüm yandaşlardan filme sahip çıkmalarını ‘rica’ etti.

İşte Yeni Akit’te çıkan o haber;

“Ekşici çete hırladı: ‘Reis’ filmine alçak saldırı!

Dünyanın en büyük film değerlendirme sitesi olarak görülen IMDB’de ‘Reis’ filmine sistematik bir şekilde saldırıldığı ortaya çıktı. Çok kısa sürede 50 binden fazla oyun kullanıldığı filmde 10 üzerinden 1 oy kullanan saldırganlar, söz konusu filmi küçük düşürmek için elinden geleni yapıyor.

Saldırıların ardından filmin 10 üzerinden yapılan değerlendirmede 2 aldığı gözüküyor. Aynı saldırıyı daha önce ‘Kod adı K.O.Z’ filmine gerçekleştiren saldırganlar, tam anlamıyla itibarsızlaştırma savaşı açmış durumda.

Sadece Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın hayatını anlattığı için saldırıya uğrayan ‘Reis’ filmine destek olmak istiyorsanız ‘facebook’ hesabınızla kısa sürede üye olup oyunuzu kullanabilirsiniz.”