07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Suriyelilere Sokağa Çıkma Yasağı
Suriyelilere Sokağa Çıkma Yasağı

Suriyelilere Sokağa Çıkma Yasağı

Hatay Valiliği’nin,İldeki jandarma ve polis dahil,  kamu kuruluşlarına gönderdiği yazıyla referandum günü Suriyelilerin sokağa çıkmaması talimatı verdiği ortaya çıktı.
Cumhuriyet gazetesinden Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, Hatay Valiliği, başta il jandarma komutanlığı ve il emniyet müdürlüğü olmak üzere ildeki ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, anayasa değişikliği referandumunda Suriyelilerin sokağa çıkmaması talimatı verdi.

Valilik, 20 Mart’ta, ildeki kaymakamlıklara, jandarma komutanlığına, emniyet müdürlüğüne, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı’na, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ve ilgili kamu kurumlarına “Anayasa Değişikliğinin Halkoyuna Sunulması Toplantı Talimatı” başlıklı bir yazı gönderdi.

“Mücbir sebepler dışında giriş, çıkış ve ziyaretler durdurulacaktır”

“Geçici misafir edilen Suriyelilerin ikamet ettikleri Barınma Merkezlerinde 15 Nisan tarihinden 17 Nisan günü saat 08.00’a kadar mücbir sebepler dışında giriş, çıkış ve ziyaretler durdurulacaktır. Barınma Merkezleri dışında ikamet eden Suriyeliler ile ilgili olarak Suriyeli misafirleri temsilcileri, kanaat önderleri ile iletişim kurmak suretiyle ‘zorunlu nedenler’ olmadıkça 16 Nisan’da evlerinden dışarıya çıkmamaları hususu paylaşılacaktır”