07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Derin Alçaklar”a Suç Duyurusu
“Derin Alçaklar”a Suç Duyurusu

“Derin Alçaklar”a Suç Duyurusu

Atatük’le manevi kızlarını ‘sevgili’ ilan eden, Tvnet’in ‘Derin Tarih’ programının sunucusu Mustafa Armağan’a, Yavuz Bahadıroğlu’na ve Süleyman Yeşilyurt hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Seviyesiz “Derin Tarihçilere” Suç Duyurusu

Tvnet’in “Derin Tarih” programının Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’e küfür etmek üzerine kurulu bir tarihçiliği olan sunucusu olan Mustafa Armağan’a, Yavuz Bahadıroğlu’na ve yine Atatürk’ün manevi kızı Afet İnan ile ilgili akıl almaz ifadeler sarf eden Süleyman Yeşilyurt hakkında CHP’li Tur Yıldız Biçer bugün Manisa Adliyesi’nde suç duyurusunda bulundu.

“O meczupların meczup talebeleri bunlar”

CHP’li Biçer suç duyurusunda bulunduktan sonra yaptığı açıklamada, “Atatürk ve fikirleri, yetiştirdiği nesiller, kurduğu medeniyet algısı hala onlar içine korku veriyor. Kişiliklerini, ilkelerini yok edenler, değerlerini kaybedenler Değerlerini Atatürk’e her fırsatta saldırarak yeniden öldürülmek yarattığı her şeyi ortadan kaldırmak istiyor. Keşke emperyalizmin altında halifelikle yönetiliyor olsaydık diyen meczupların meczup talebeleri bunlar işte. Atatürk ve Cumhuriyet karşıtları olan sözüm ona bu tarihçi tetikçiler kendi zihin dünyalarında ve hayatlarında yaşadıkları tasavvur ettikleri rezillikleri Atatürk’e mal etmeye çalışıyorlar” dedi.

“Ensarcı akılları, zehirli dilleri ve dünün FETÖ’cü tarihçileri”

“Ensarcı akılları ve zehirli dilleriyle meydanı boş buldukça Atatürk’e ve cumhuriyet değerlerine saldırıyorlar” diyen Biçer, “Dünün FETÖ’cüleri, Gülen güzellemecileri; Atatürk düşmanlığı ile karanlık ruhlarını, dün yedikleri herzeleri kapatacakları sanıyorlar. Dünün FETÖ’cü tarihçileri bugün saray kanallarında Atatürk’e küfretmeyi sürdürerek kendini aklamaya çalışıyor. Ama biz biliyoruz ki söyledikleri her şey, attıkları her çamur onların hayatında yakın tarihte ispatı İle mevcut. Utanmazlar hesap verecek” ifadelerini kullandı.

Biçer’in yaptığı basın açıklaması devamla şöyle:

“Latife Hanım Çankaya’nın ikinci first lady’si miydi” sunuşuyla hazırlanan Tvnet’te “Derin Tarih adlı bir programda, Afet İnan hakkında skandal ifadelerde bulunulmuştur. Programın konuğu Süleyman Yeşilyurt, Afet İnan’ın aile geçmişinden ve babasının mesleğinden yola çıkarak kendisinin “manevi evlat olamayacağını” iddia etmiştir. Ulusal yayın yapan bir kanalda hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hem de onun manevi kızı hakkında akıl almaz iddialarda bulunulmuştur. Birazcık düşünmeye zahmet etmeyen ve sözde Tarihçi olduğuna toplumu inandırmaya çalışan bu insanlar ne yaparlarsa yapsınlar Atatürk’ü karalayamayacaklar. Toplumu yanıltmaya ve Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün itibarını zedelemeye çalışan yandaş tarihçilerin karşısında duracağım. Atatürk’ü karalamaya çalışmak hiç kimsenin haddi değildir. Saraydan aldığı emirlerle Cumhuriyeti ve onun değerlerini yok etmeye çalışan bu insanlara gereken cevabı insanlarımız verecektir. Ayrıca yargı önde de hesap vermeleri için bugün Mustafa Armağan, Yavuz Bahadıroğlu ve Süleyman Yeşilyurt hakkında Manisa Adliyesi’nde Suç duyurusunda bulundum. RTÜK’e de bugün şikâyetimi ayrıca yapacağım. Bu seviyesizliğe dur demek gerekiyor. Bu insanların açıklamalarını tabi ki ciddiye almıyorum. Ortada işlenmiş bir suç var ve hiçbir suç cezasız kalmamalıdır. Yargının gerekeni yapacağına inanıyorum.”

Soruşturma başlatıldı

Skandal yayın büyük tepki çekerken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da harekete geçti. Başsavcılık, Derin Tarih programıyla ilgili olarak soruşturma başlattı.