07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Saray’ın Başsavcı Vekili
Saray’ın Başsavcı Vekili

Saray’ın Başsavcı Vekili

Uşak Cumhuriyet Başsavcı Başsavcı Vekili Hacı Aykut Aydın, 27 Mayıs 2015 tarihinde Uşak’ı ziyaret eden Tayyip Erdoğan‘ı bozkurt işareti ile selamladığı gerekçesiyle MHP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Seher Kayıhan’ı tutuklama istemiyle mahkemeye sevk etmişti. Usakyasam.com’un haberine göre aynı başsavcı vekili bu sefer sosyal medya hesabından Devlet Bahçeli‘ye ait Tweet’leri paylaşarak ‘Evet‘ propagandası yaptı.

MHP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Seher Kayıhan gözaltına alındığı dönemde MHP Uşak İl Başkanı olan Avukat Ali Kurt ise yaptığı açıklamada gözaltı ve sonrasında yaşanılanları “hukuksuzluk” olarak nitelendirmişti. MHP eski il başkanı Kurt, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın kentimize gelişinde parti binamızda bozkurt işareti ile selamlanmasından daha doğal ne olabilir? Koruma polisleri adeta bir terör örgütünün hücre evine baskın yapar gibi parti binamıza girmiş ve yöneticimizi gözaltına almıştır” diyerek yaşanılanlara tepki göstermişti.

“Hakaret etmedim sadece bozkurt selamı verdim”

Serbest bırakılan Seher Kayıhan ise kendisinden şikayetçi olan koruma polislerinden şikayetçi olduğunu belirterek, “Ben Cumhurbaşkanımızı ülkücü selamı ile selamladım. Hakaret etmedim. Polisteki ifademde de bunları söyledim” demişti.

Aynı savcı, Bahçelinin “evet” tweetlerini paylaştı

Tayyip Erdoğan’ı  bozkurt işaretiyle selamlayan Kayıhan’ı tutuklama istemiyle mahkemeye sevk eden Aydın,16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa değişikliği ile alakalı referandumda Devlet Bahçeli’nin attığı twitter mesajlarını paylaşarak yaklaşan referandumda oyunun rengini belli etti.

İşte o Twitter paylaşımı:

mini