07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Pelikan İncisi
Pelikan İncisi

Pelikan İncisi

Bir dönem Erdoğan’a hakaretten gözaltına alınan Serkan İnci’nin, Pelikan Bildirisi’nin hazırlandığı Kuzguncuk’taki Beyaz Köşk’te çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı. Ayrıca Serkan İnci’nin, AKP içinden 450 bin dolara yakın bir miktarda sosyal medya için para aldığı, pazarlığın ise 2 milyon dolardan başlatıldığı iddia ediliyor.

İnci Sözlük’ün kurucusu Serkan İnci için AKP’den seçimler için para aldığı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakması sürecini başlatan Pelikan Bildirisi’ne katkı verdiği iddia edildi.
Sosyal medyada başlayan tartışmalara AK Troller de katıldı..

Pelikan İncisi

Pelikan iddiası, Serkan İnci’nin Pelikan Bildirisi’nin hazırlandığı Kuzguncuk’taki Beyaz Köşk’te çekilmiş fotoğrafının ardından gün yüzüne çıktı.

Ancak olaylar bununla da sınırlı değil. Özellikle AKP’nin İslamcı trolleri, Pelikan’ın paralı tetikçiliğiyle suçladıkları Serkan İnci’nin geçmişteki paylaşımlarını yeniden gündeme getirdi. Ayrıca Serkan İnci’nin, AKP içinden 450 bin dolara yakın bir miktarda sosyal medya için para aldığı, pazarlığın ise 2 milyon dolardan başlatıldığı iddia edildi. Hatta İnci’nin, Pelikan ekibiyle CHP’den de teklif geldiği yönünde pazarlık yaptığı da iddialar arasında.

Serkan İnci “15 Temmuz darbe girişimin ardında 15 gün PC’nin başından kalkmadan algı operasyonlarına karşı mücadele ettim” paylaşımının ardından sosyal medyada alay konusu olmuştu.

İşte İnci Sözlük’ün sahibi Serkan İnci’nin eski paylaşımlarından bazıları: