07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Olmayan Suçun İtirafçısı Olamam”
“Olmayan Suçun İtirafçısı Olamam”

“Olmayan Suçun İtirafçısı Olamam”

Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, AKP Genel BaşkanıTayyip Erdoğan’ın kendisi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında dün yaptığı konuşma hakkında açıklamada bulundu. Berberoğlu, “Adaletin tecelli etmesi engellenebilir, hukuken aklanmam gecikebilir, çektiğim eziyet uzayabilir. Ama hiçbir halde benden suçlu, iftiracı, ve ortada bir suç olmadığı için itirafçı çıkmaz.

“Olmayan Suçun İtirafçısı Olamam”

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Antalya’da partisinin İl Danışma Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, tutuklu milletvekili Berberoğlu’nu kastederek, ” Halen ülkesinin aleyhine işlediği suçtan dolayı cezaevinde bulunan milletvekili ile konunun kendisine kadar ulaşmasına endişe ettiği için şimdiden suyu bulandırmaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın. Buradan çıktım, çıktım, çıkmadığım taktirde açıklamalarda bulunacağım diyor içerideki zat” diye konuştu.

“Ortada bir suç olmadığı için benden itirafçı çıkmaz”

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, avukatları Murat Ergün ve Yiğit Acar aracılığıyla cevap verdi.

Berberoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Haksız ve hukuksuz mahkeme kararı ile 2 aydır bir koğuşta tek başıma kalıyorum. Görüştüğüm kişiler, beni ziyarete gelen 50 kadar CHP’li milletvekili ile avukatlarımdan ibarettir. Bu görüşmelerin tamamında neler konuşulduğu kendilerine sorulabilir. Ama hepsinde hukuki durumumu anlattığımı, adaletten umudumu kesmediğimi söylediğimi hatırlıyorum. Rivayet kipiyle aktarılan hususlarda yanılma veya yanıltma yoksa kötü niyet vardır. Son olarak şunu söylemeliyim ki, adaletin tecelli etmesi engellenebilir, hukuken aklanmam gecikebilir, çektiğim eziyet uzayabilir. Ama hiçbir halde benden suçlu, iftiracı, ve ortada bir suç olmadığı için itirafçı çıkmaz.Bu konuda başka bir açıklama yapmayacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum.”