07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Okulda Dehşet!
Okulda Dehşet!

Okulda Dehşet!

Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesindeki Hürriyet Anadolu Lisesinin 10’uncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Hasan C. sınıfta arkadaşı aynı yaştaki Nilüfer Acarı, sınıfta öğrencilerin gözleri önünde tabancayla vurduktan sonra intihara kalkıştı. Nilüfer Acar, olay yerinde yaşamanı yitirirken Hasan C. Çekirge Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Okulda Dehşet!

Olay, bu sabah Hürriyet Anadolu Lisesinin üçüncü katında bulunan 10-D sınıfında meydana geldi. Bu sabah okula gelerek üçüncü kattaki sınıfa çıkan Hasan C., iddiaya göre ders başlamadan önce bir süre önce tartıştığı kız arkadaşı Nilüfer Acar’ı “gel bakayım buraya” diyerek tahtanın önüne çağırdı. Nilüfer Acar, tahtanın önüne geldiğinde tabancasını çıkararak “her şey buraya kadar” diye bağırarak genç kızın başına tek el ateş etti. Sınıf arkadaşlarının gözleri önünde Nilüfer Acarı vuran Hasan C. daha sonra tabancayı kendisine doğrultarak tetiğe bastı.

Genç kız öldü, silahlı genç hastaneye kaldırıldı

Kan gölüne dönen sınıfta büyük panik yaşayan arkadaşları durumu hemen öğretmenlere haber verdiler. Nilüfer Acar, olay yerinde yaşamını yitirdi, ağır yaralanan Hasan C. de Çekirge Devlet Hastanesi ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olay nedeniyle okul tatil edilirken, sınıfta iki boş kovan bulundu.

Bu arada, Hasan C.’nin sınıfın erkek öğrencilerinin görüştüğü whatsapp grubuna Nilüferi vurmaya geliyorum yazdığı ortaya çıktı.

İşte kız arkadaşını vuran gencin whatsapp mesajları;