07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Noel Baba Değil, Bildiğiniz Silahlı Terörist”
“Noel Baba Değil, Bildiğiniz Silahlı Terörist”

“Noel Baba Değil, Bildiğiniz Silahlı Terörist”

Başbakan Binali Yıldırım, İstnabul’da Reina katliamına ilişkin açıklama yaptı. Yıldırım, “bazı yerlerde kulağıma geliyor, ‘terörist noel baba kılığına girmiş gelmiş ve bu olayları yapmış.’ Aslı astarı yok.” dedi.

İşte Yıldırım’ın açıklamalarından başlıklar;

 

“Terörle hiçbir yere varılmaz. Terörün amacı birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi zedelemek, emellerine ulaşmak için ortam hazırlamaktır. Türkiye bir süreden beri bölgede hem bölücü terör örgütüne karşı, hem FETO terör örgütüne karşı, hem de Suriye ve Irak’taki otorite boşluğundan kaynaklı DEAŞ (IŞİD) terör örgütüne karşı amansız bir mücadele veriyor. Bunun tabi bir karşılığı olacağını biliyoruz ama teröre asla ama asla boyun eğmeyeceğiz.”

“Burada olan bu terör, dünyanın bir başka ülkesinde yarın olabilir”

“Şu bilinmeli ki bugün burada olan bu terör, dünyanın bir başka ülkesinde yarın olabilir, bunun hiçbir garantisi yok. Hiçbir ülke bu terör olaylarından güvende değildir ‘bizde terör olmaz’ diyemez. Daha birkaç gün önce Almanya’da oldu. Evvelsi gün Irak’ta oldu. Muhtelif ülkelerde oldu, oluyor. O yüzden bizim söylediğimiz bir şey var. Terörün kutsalı olmaz, dini olmaz, terör her yerde terördür. Terörle mücadelede çifte standart, terör mücadelesini başarıya ulaştırmaz.”

“Bundan sonra bu ve buna benzer olaylarla bütün ülkeler karşılaşabilir”

Türkiye’nin Rusya ile birlikte Suriye’de önemli bir insiyatif alması, uzun süren savaşı sona erdirmedeki adımları ve bunun daha sonra BM tarafından kabul edilmesi bölgede terörle mücadelede ciddi bir başarı anlamına geliyor. Bundan sonra bu ve buna benzer olaylarla bütün ülkeler karşılaşabilir. Türkiye’de de olabilir. Ama milletime ben şunu söylüyorum. Terör bizi yıldıramaz, bizim kardeşliğimizi birliğimizi beraberliğimizi bozamaz, terör bizi korkutamaz, biz terörü korkuturuz. Burada en büyük güvencemiz, milletimizin gösterdiği dayanışma kardeşlik ruhudur.”

“Noel Baba Değil, Bildiğiniz Silahlı Terörist”

“Bazı yerlerde kulağıma geliyor, ‘terörist noel baba kılığına girmiş gelmiş ve bu olayları yapmış.’ Aslı astarı yok. Bildiğiniz silahlı bir terörist. Silahını çekerek kapıdaki korumaları ve bir polisimizi şehit ediyor ve ondan sonra da içeri girip rastgele kurşun yağdırmak suretiyle insanlarımızın ölümüne vesile oluyor. Bunun dışında, silahını olay yerinde bırakıp, kargaşadan yararlanarak olay yerinden kaçıyor.”