07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kabe’deki Rant Kavgası Kamerada

Kabe’deki Rant Kavgası Kamerada

Kabe’de kavga eden İsmailağa Cemaati’ne bağlı iki grubun görüntüleri ortaya çıktı… Umre yapmak üzere Mekke’ye giden Fatih Medreseleri üyeleri ile KIYAMDER’in kavgasında 8 kişi yaralanmıştı.

Olayın ardından Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Umre dönüşünde Atatürk Havalimanında bazı açıklamalar yapmış, Kıyamder mensubu 150 kişinin kendi grubuna saldırdığını ve aralarında çocuk ve kadınlar da dahil bir çok insanın zarar gördüğünü iddia etmişti.

Kabe’deki Rant Kavgası Kamerada

Kıyamder’e yakın internet sitesinde kavganın yaşandığı otelin güvenlik kamerası görüntüleri yayımlandı. Görüntülerde ilk olarak 27’si kadın toplam 50 kişilik Kıyamder ekibinin otele girdiği ve arkasından da 16 erkekten oluşan Masum Bayraktar ve ekibinin otele girdiği görülüyor.

İşte o anlar;

Kıyamder’den açıklama

Kıyamder’den yapılan açıklamada “Yanlarında kadın ve çocuk bulunmayan Masum Bayraktar ve ekibinin kadın ve çocukları istismar ederek kamuoyunda Kıyamdere karşı bir linç girişimi başlatmalarını kınıyoruz. Mahmut Efendi Hazretlerinin bahsi geçen grup ile ilgili olarak 2012 yılında almış olduğu kararın ne kadar isabetli olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz. Bahsi geçen grup ile ilgili olarak her türlü hukuki girişimler de başlatılmıştır” denildi.