27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » “Gülen’in Devletin İçine Ektiği Fidanlar Ağaç Olmasa…”
“Gülen’in Devletin İçine Ektiği Fidanlar Ağaç Olmasa…”

“Gülen’in Devletin İçine Ektiği Fidanlar Ağaç Olmasa…”

Yandaş Rasim Ozan Kütahyalı, FETÖ lideri Fethullah Gülen ve militalarının “devrim” yaptığını yazarak, FETÖ’ye övgüler yağdırdı. Kütahyalı; “Gülen’in devletin ve yargının içine ektiği fidanlar ağaç olmasa bu devrim yapılamazdı” diyerek Erdoğan’ın ‘kandırıldık’ söylemine karşı AKP’nin bilerek FETÖ’ye destek verdiğini yazdı.

“Gülen’in Devletin İçine Ektiği Fidanlar Ağaç Olmasa…”

AKP’ye yakın Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, bugünkü köşesinde FETÖ’yü ve Fethullah Gülen’i övdü. Daha önce FETÖ’nün yayın organı olan Taraf gazetesinde yazan Kütahyalı’nın, FETÖ’nün kapatılan bankası Bank Asya’dan krediyle yalı almış ve bu durum eleştirilere neden olmuştu.FETÖ’nün kumpaslarına destek çıkan Sabah yazarı Kütahyalı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “kandırıldık” iddiasına karşın, hükümetin bilerek FETÖ’ye destek verdiğini de yazdı.

AKP’nin kandırılmadığını bilerek destek verdiğini yazdı

Rasim Ozan Kütahyalı, Sabah’taki FETÖ kumpaslarını savundu. “2007-13 döneminde eski rejim aktörlerine yönelik tasfiyelerin de baş aktörü Fetullah Gülen ve örgütüydü… Elbette bu tasfiyelerin arkasında hem siyasi irade hem de çok büyük toplumsal destek vardı…” diyerek FETÖ’nün kumpaslarına destek çıkan Sabah yazarı Kütahyalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “kandırıldık” iddiasına karşın, hükümetin bilerek FETÖ’ye destek verdiğini de yazdı.

“Gülen’in devletin ve yargının içine ektiği fidanlar ağaç olmasa…”

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in “devrim yaptığını” iddiasında olan Rasim Ozan Kütahyalı’nın, “Fakat Gülen’in 1970’lerin sonundan itibaren devletin ve yargının içine ektiği fidanlar ağaç olmasa bu devrim yapılamazdı ve askeri vesayet rejimini hiçbir güç yıkamazdı…” şeklindeki ifadeleri ise dikkat çekti.

“AKP ile Cemaat işbirliği bir tercih değil mecburiyetti”

“AK Parti ile Gülenciler arasında işbirliği bir tercih değil mecburiyetti…” diyen Rasim Ozan Kütahyalı, yazısında devamında terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in yaptığı “devrim”e ihanet ettiğini ifade etti.

İşte Kütahyalı’nın o yazısından ilgili bölüm;

“(…) 2007-13 döneminde eski rejim aktörlerine yönelik tasfiyelerin de baş aktörü Fetullah Gülen ve örgütüydü…

***

Elbette bu tasfiyelerin arkasında hem siyasi irade hem de çok büyük toplumsal destek vardı…

***

Fakat Gülen’in 1970’lerin sonundan itibaren devletin ve yargının içine ektiği fidanlar ağaç olmasa bu devrim yapılamazdı ve askeri vesayet rejimini hiçbir güç yıkamazdı…

***

Dolayısıyla AKP ile Gülenciler arasında işbirliği bir tercih değil mecburiyetti… (…)”