07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Gökçek, Erdoğan İçin ‘Bunu O’nun Yanına Bırakmam’ Dedi”
“Gökçek, Erdoğan İçin ‘Bunu O’nun Yanına Bırakmam’ Dedi”

“Gökçek, Erdoğan İçin ‘Bunu O’nun Yanına Bırakmam’ Dedi”

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski danışmanı ve Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Ankara kulislerinde istifası gündemde olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için “Bunu onun yanına bırakmam dediğinin” konuşulduğunu öne sürdü.

“Gökçek, Erdoğan İçin ‘Bunu O’nun Yanına Bırakmam’ Dedi”

Gökçek’in elinde arşiv olduğunu da aktaran Takan, “Gökçek’in yakın çevresine Erdoğan için “bunu onun yanına bırakmam” dediği iddia edilirken, saray danışmanlarının da ‘Gökçek’in elinde dosya arşivi var ama şu dönemde bir anlamı yok. Suç duyurusunda bulunmak için savcı bile bulamaz. Elinde ne olduğunun bir anlamı yok. Aksi halde sizin otoriteniz sarsılıyor. 17/25 Aralık’ın üstesinden geldiniz bunun da rahatlıkla üstesinden gelirsiniz’ diye rapor verdikleri konuşuluyor” diye yazdı.

“Gökçek’in elinde dosya arşivi var”

Takan’ın Yeniçağ gazetesindeki “Başika’dan taşınma zamanı geldi…” başlıklı bugünkü yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Suç duyurusunda bulunmak için savcı bulamaz”

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in giderayak neler yaptığı siyasi kulislerin en çok merak ettiği konuların başında. Gökçek’in yakın çevresine Erdoğan için “bunu onun yanına bırakmam” dediği iddia edilirken, saray danışmanlarının da “Gökçek’in elinde dosya arşivi var ama şu dönemde bir anlamı yok. Suç duyurusunda bulunmak için savcı bile bulamaz. Elinde ne olduğunun bir anlamı yok. Aksi halde sizin otoriteniz sarsılıyor. 17/25 Aralık’ın üstesinden geldiniz bunun da rahatlıkla üstesinden gelirsiniz” diye rapor verdikleri konuşuluyor. Melih Gökçek’in de giderayak Büyükşehir Belediye’de bazı kritik atamalar yaptığı söyleniyor. Dünkü iddialar, sayının 8 olduğu yönündeydi.”