07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Derin Alçaklığın” Sponsoru AKP’li Belediyeler
“Derin Alçaklığın” Sponsoru  AKP’li Belediyeler

“Derin Alçaklığın” Sponsoru AKP’li Belediyeler

Atatürk^’e hakaret eden sözde tarihçi Mustafa Armağan’ın en büyük destekçileri AKP’li belediyeler. Başakşehir, Fatih, Üsküdar, Konya ve Bursa belediyeleri nin değişmez konuğu Mustafa Armağan’ın kitapları bu belediyeler tarafından satın alınıp dağıtılıyor.

“Derin Alçaklığın” sponsoru  AKP’li belediyeler

Cumhuriyet gazetesinden Miyase İlknur’un haberine göre, Derin Tarih dergisinde ve televizyon söyleşilerinde Atatürk’e hakaret etmekte sınır tanımayan sözde tarihçi Mustafa Armağan AKP’li belediyelerin değişmez konuğu… AKP’li belediyeler, hemen her organizasyonlarına çağırdıkları Armağan’ın bütün kitaplarını satın alarak kaynak aktarıyor.

Kitapları Belediye satın alıp, ücretsiz dağıtıyor

Belediyelerin Web sitelerine bakıldığında bile Armağan’sız neredeyse tarih söyleşisi yok. Lozan, Milli Mücadele, Çanakkale, Kutu’l Amare, Abdülhamit, İstiklal Marşı’nın kabulü, Fetih, Ayasofya, Necip Fazıl, Yavuz Selim, Ramazan sohbetleri ve kitap fuarlarında okur söyleşileri adı altında Mustafa Armağan, il il geziyor. Sponsorlar ise AKP’li belediyeler. Söyleşiler karşılığında bir ücret alıp almadığı bilinmeyen Mustafa Armağan’a her söyleşisinden sonra bir kitap imza töreni düzenleyen belediyeler, Armağan’ın kitaplarını satın alıp halka ücretsiz dağıtıyor.

Fatih ve Başakşehir belediyeleri en büyük sponsoru

Böylece kitapları baskı üstüne baskı yapan Armağan da ihya oluyor. Mustafa Armağan’ı konuk etmeyen ve kitap imzası düzenlemeyen AKP’li belediye neredeyse yok gibi. Ancak bazı belediyeler Armağan’ı daimi konuk alıyor. Bazıları her ay “Derin Tarih Söyleşileri” adı altında Armağan’ı kültür merkezlerinde konuşturup, kitaplarını dağıtıyor. Bu belediyeler arasında başı İstanbul’un Başakşehir ve Fatih İlçeleri çekiyor.

Kitapların PR çalışmasını da bu belediyeler yapıyor

Başakşehir Belediyesi her ay düzenlediği ‘Tarih Söyleşileri’nde konu ne olursa olsun konuşmacı değişmiyor. Her konuda alim olarak gördükleri Mustafa Armağan’ı sürekli davet eden belediyelerden biri de Fatih Belediyesi. Bu belediye de Armağan’ı her ay davet ederek tarih üzerine söyleşi ve imza günü etkinlikleri düzenliyor.

Başakşehir ve Fatih’i Üsküdar ve Ümraniye Belediyeleri izliyor. Ümraniye Belediyesi Mustafa Armağan’ı 2006’da keşfetmiş. O yıldan bu yana Armağan’a ilgileri azalmamış. Bursa ve Konya Belediyeri de Mustafa Armağan’ı konuk etmekte ve imza günü düzenlemekte birbirleriyle yarışmış. Kimi ay Gençlik söyleşileri, kimi ay Ramazan sohbetleri, kimi ay Kitap Fuarı, kimi ay Cumartesi Sohbetleri. Mustafa Armağan’ın son kitabı “Abdülhamit’in Kurtlarla Dansı” adlı kitabının PR’sini de AKP’li Belediyeler yaptı.

Yeşilyurt tutuklandı, Armağan hala el üstünde tutuluyor

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesini de bünyesinde barındıran Albayrak medya grubunun yayın organlarından TV Net kanalında yayımlanan ‘Derin Tarih’ adlı programda Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan ve Bakırköy Adliyesi’ne gelerek teslim olan Süleyman Yeşilyurt tutuklandı. Atatürk’e yönelik sözlerinin ardından ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ ve ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçlarından hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Süleyman Yeşilyurt tutuklandı.  “Kaçmadım. Bir meczupla beni karıştırdılar. 7 ay önce videosu çekilmiş. Onun fotoğrafıyla beni yan yana koydular. O kaçıyor, ben kaçmıyorum. Benim onunla ne alakam var? Yalnız burada çifte standart var. Ben o programa konuk olarak gittim. Moderatörler yok. Hakkaniyet olması lazım. Şimdi o insanlar meydanda yok” demişti.