07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Derin Alçaklığa Sahip Çıktı
Derin Alçaklığa Sahip Çıktı

Derin Alçaklığa Sahip Çıktı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Atatürk’e hakaret eden Derin Tarih Dergisi’ne ve Süleyman Yeşilyurt’a sahip çıktı. Okurlarını Derin Tarih dergisini desteklemeye çağıran Albayrak, Atatürk’e hakaret ettiği için Süleyman Yeşilyurt’un tutuklanmasını eleştirdi.

Derin Alçaklığa sahip Çıktı

Atatürk’ün 75. ölüm yıl dönümünde tepki çeken “Olmasaydı da olurduk” ilanını Sancaktar Dergisi imzasıyla kendisinin verdiğini açıklayan Hakan Albayrak bugünkü “Bu işte bir terslik yok mu?” başlıklı yazısında, “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” gerekçeleriyle tutuklanan Süleyman Yeşilyurt’un tutukluluğunu eleştirdi.

İşte taraf yazarı Albayrak’ın o yazsısından başlıklar;

“Yeşilyurt neden şimdi tutuklandı?”

“Süleyman Yeşilyurt, 2001 senesinde ‘Atatürk’ün Gönül Galerisi’ diye bir kitap çıkardı. Yıllar geldi, yıllar geçti. Tam 16 yıl. Yeşilyurt, gazete haberlerine konu olan o iddialarından birisini geçen hafta TV Net’teki Derin Tarih programında tekrar etti. Gelgelelim bu sefer yargı harekete geçti ve Süleyman Yeşilyurt yekten tutuklandı! Bir terslik yok mu bu işte? Yeşilyurt’un iddiası suç unsuru içeriyorsa, yargı bunun gereğini yapmak için niye 16 yıl bekledi? Demek ki hangi kanunun nerede nasıl uygulanacağını Twitter trendleri ve gazete manşetleri tayin edebiliyor. Daha evvel de yazdım: Yeşilyurt’un yaptığını çirkin buluyorum ama böyle meselelerde maşeri vicdanın yaptırım gücüyle yetinilmeyip kanuni takibata tevessül edilmesi makul değil.”

Derin alçaklığa destek çağrısı

Albayrak, Atatürk’e hakaret eden Derin Tarih dergisine karşı başlatılan boykot kampanyasınadestek veren Remzi Kitabevi ve D&R’a  da tepki gösteren Albayrak dergiyle dayanışma çağrısını da şöyle yaptı:

“Öyleyse biz de bu kitabevlerini boykot edelim. Ve Derin Tarih dergisiyle dayanışmaya girelim. Ben evvelki gün Derin Tarih dergisine abone oldum. Maddî imkânınız müsaitse siz de olun derim.

Yıllık abone bedeli 118 lira. Üstelik geçmiş sayılardan 10 adet de hediye ediyorlar.”