07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Daha 17’sindeydi. Öldürüldü
Daha 17’sindeydi. Öldürüldü

Daha 17’sindeydi. Öldürüldü

Gencecik bir kız daha, erkek şiddetinin kurbanı oldu. Henüz 17 yaşındaki erkek, kendisinden ayrılmak isteyen aynı yaştaki Cansu’yu, sokak ortasında pompalı tüfekle öldürdü.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre İstanbul’da Bağcılar, Çınar Mahallesi’nde bir börekçide çalışan Cansu Çartı (17), yaşıtı, erkek arkadaşı M.A.K.’dan bir süre önce ayrıldı. Ancak iddiaya göre M.A.K. bu durumu kabullenmedi ve Cansu Çartı’yı telefonla sık sık arayarak, ayrılmaması konusunda tehdit etti.

KAÇMAYA ÇALIŞTI 

cansu1

Cansu Çartı, önceki sabah çalıştığı börekçiye gitti. Genç kız, işyerinin imalathanesinden aldığı börekleri arabasına yükledi ve ekmek parasını kazanmak için sokağa çıktı.Bu sırada M.A.K., genç kızın çalıştığı işyeri yakınına geldi. Ardından, börek arabasıyla sokakta kendisinden habersiz ilerleyen Cansu Çartı’nın peşinden ilerlemeye başladı. Yanında bir çarşafa sardığı pompalı tüfek bulunan M.A.K., takip ettiği genç kıza seslendi. Cansu arkasına dönüp M.A.K. ve elindeki silahı görünce, kaçmaya çalıştı.

cansu2

ÇOK SAYIDA KAYDI ÇIKTI

Ancak pompalı tüfekli genç, Cansu’ya peş peşe ateş etti. Vurulan Cansu Çartı kanlar içerisinde yere yığılırken, M.A.K. kaçtı. Cansu, çevredekilerin yardımıyla hastaneye götürülse de kurtarılamadı. Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede yakaladıkları M.A.K.’yı gözaltına aldı. Uyuşturucu, yağma ve hırsızlıktan kaydı olduğu belirlenen M.A.K.’nın Bağcılar Çocuk Büro’daki işlemleri sürerken, Cansu Çartı’nın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü