02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Batman’da Terör Saldırısı!
Batman’da Terör Saldırısı!

Batman’da Terör Saldırısı!

PKK’lıların bu seferki hedefi Batman’dı…Batman’ın Kozluk İlçesi’nde gasp ettikleri araca bomba yükleyen teröristler, önce Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık’ın özel otomobiline ateş açtı,. Saldırıda başka bir araçtaki 22 yaşındaki öğretmen Şenay Aybüke şehit oldu… Kaçan PKK’lılar, 20 kilometre uzaklıkta jandarma kontrol noktasında yakalanacaklarını anlayınca patlayıcı yüklü aracı infilak ettirdi. Patlamada 2’si asker 3 kişi yaralandı. Teröristlerden 1’i patlamada öldü, kaçan diğer terörist aranıyor.

Batman’da Terör Saldırısı!

Teröristler saat 11.30 sıralarında önce Kozluk Belediye Başkanı AKP’li Veysi Işık’ın özel otomobiline uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Başkan Işık’ın aracında bulunan yeğeni avukat Muhammet Işık saldırıdan yara almadan kurtulurken, teröristlerin kurşunları oradan geçen ve içinde 5 öğretmenin bulunduğu araca isabet etti.

22 yaşındaki öğretmeni şehit ettiler

Saldırıda otomobilde bulunan öğretmenlerden Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesi müzik öğretmeni 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın yaşamını yitirdi, 1 öğretmen de yaralandı. Yaralı öğretmen Kozluk Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Jandarma karakolunda aracı patlattılar

Kozluk ilçe merkezindeki silahlı saldırıdan sonra kaçan kaçan 2 PKK’lı saat 12.00 sıralarında ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bekirhan Beldesi’ne geldi. Bekirhan girişindeki Jandarma Karakolu önünde askerlerin görev yaptığı kontrol noktasında teröristlerden biri inerek kaçtı, diğeri kontrol noktasına yaklaşıp, askerlerin yanında aracın içindeki bombayı infilak ettirdi.Başka araçların da bulunduğu kontrol noktasındaki patlamada 2 asker ağır, 1 sivil ise hafif yaralandı. Bombayı patlatan terörist de  öldü.

Patlamadan sonra bölgeye çok sayıda ambulans ve takviye birlikler sevk edilirken, yaralı askerler önce Batman Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Batman’da yapılan ilk müdahaleden sonra yaralı 2 asker helikopterle Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırıldı. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.