07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Apple Gözünü Uzaya Dikti
Apple Gözünü Uzaya Dikti

Apple Gözünü Uzaya Dikti

Apple Gözünü Uzaya Dikti… Apple’ın yeni hedefi dünyanın dışına açılmak.. Teknoloji devi Apple şimdi de internet uyduları ilgilenmeyi hedefliyor.

Apple Gözünü Uzaya Dikti

Teknoloji devinin yeni operasyonu Google’da uzay operasyonları ve uydu mühendisliği yapan 2 kişiyi transfer etmesiyle ortaya çıktı.. Eski Google çalışanları, Apple’da Dropcam ortak-kurucusu Greg Duffy tarafından yönetilen yeni bir donanım ekibine katılacak. Bu durum da” Apple Gözünü Uzaya Dikti” yorumlarına neden oldu.

Duffy de, Nest’in 2014 yılında Dropcam’i satın alması sebebiyle; eski bir Alphabet (Google’ın ana firması) çalışanı. Duffy, söylenenlere göre Tony Fadell ile anlaşmazlığının ardından geçtiğimiz yıl görevinden ayrılarak Apple’a katılmıştı.

Apple henüz iddiayı doğrulmadı ama…

Apple‘ın uydu alanında isimleri işe almasının kesin bir sebebi belirtilmiş değil. Hava verilerini toplamak Apple Maps’i kesinlikle iyileştirecektir ve Apple’ın yörüngedeki hedefi için mantıklı bir açıklama olabilir. Ancak ipuçlarından anlaşılana göre; iPhone üreticisinin planları, uzaydan internet sunmaya başlamak ya da en azından bu alana katılmayı içeriyor. Apple’ın muhtemelen bu tür bir proje için Boeing ile görüştüğü biliniyor. Dünya yörüngesine 1.000’in üzerinde uydu gönderecek bir planın potansiyel “yatırımcı-ortaklarından” biri olması uzak bir ihtimal değil.

Apple gözünü uzaya dikti

Apple bu konuda rakipsiz değil

Facebook, Google ve SpaceX’in de içinde yer aldığı diğer endüstri liderleri de uydular ve diğer internet sunum yöntemlerini inceliyor. Facebook, bir drone uçak ve helikopter ile ulaşması zor bölgelere internet götürmeyi planlarken; Google da Project Loon balonları ile zor alanlara erişmek istiyor.

Uzmanlara göre, İnternet uyduları, Apple için radikal bir yeni alan olabilir ancak firma için bu bir ilk olmayacak. Ayrıca Facebook, Google ve SpaceX’in;uzayda kendilerine bir yer bulmaya çalışmaları ile beraber Apple da yarışa mümkün olduğunca erken katılmayı isteyecektir…