07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Cebimizde Casus mu Taşıyoruz?
Cebimizde Casus mu Taşıyoruz?

Cebimizde Casus mu Taşıyoruz?

WikiLeaks, CIA’nın hack’leme ve dinleme operasyonlarına ilişkin 8700 sayfa gizli belge yayımladı. Belgelere göre, CIA’nın küresel hack’leme programı Apple iPhone, Android telefonlar, Microsoft Windows bilgisayar yazılım sisteminin yanı sıra Samsung TV’lere de giriyor ve bunları mikrofon olarak kullanabiliyor.

Julian Assange’ın kurucusu olduğu WikiLeaks bu kez ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA’nın bütün hackleme ve dinleme kapasitesini ortaya koyduğunu söylediği 8700 gizli belge yayımladı.

Belgelerin CIA’nın siber merkezinden geldiği söyleyen WikiLeaks “CIA hackleme cephaneliğinin büyük bölümü üzerinde kontrolü kaybetti. Bu kontrol kaybı sayesinde hackleme kapasitesiyle ilgili belgeler erişilebilir oldu ve WikiLeaks’e verildi” dedi.

CIA’nın küresek hackleme programı Apple iPhone, Android telefonlar, Microsoft Windows bilgisayar yazılım sistemi gibi Amerikan ve Avrupa ürünlerini hedef almanın yanısıra Samsung TV’lere de giriyor ve bunları mikrofon olarak kullanabiliyor. Yani CIA modern yaşamın vazgeçilmez her şeyini hackleyebiliyor ve yatak odalarına kadar her yeri dinleyebiliyor.