07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Anan Yaptırıyor O… Çocuğu!”
“Anan Yaptırıyor O… Çocuğu!”

“Anan Yaptırıyor O… Çocuğu!”

Habertürk TV’de yayınlanan ve Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında dün akşamki bölümünün konusu Türkiye’deki uzay araştırmalarıydı. Gazeteci Murat Ongun Altaylı’ya bu gündemde uzay araştırmaları konulu bir program yaptığı için eleştirel bir e- mail gönderdi. Altaylı bu e- mail’a ” Anan yaptırıyor o.. çocuğu” diye cevap verdi.

Odatv’de yer alan habere göre, Habertürk TV’de yayınlanan ve Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında Türkiye’deki uzay araştırmaları incelendi. Türkiye Uzay Ajansı’nı ve Türkiye’nin uzay yolculuğunun konuşulduğu programa alanında uzman isimler de katıldı.

“Sen de ben de biliriz ki korku sana bunu yaptırır”

Program sırasında gazeteci Murat Ongun ile Fatih Altaylı arasında mailleşme yaşandı. Murat Ongun, Altaylı’ya, “Belki bazıları uzayı muzayı konuşmanı ciddiye alabilir. Ama sen de ben de biliriz ki korku sana bunu yaptırır. Türkiye’de gazeteci olup, bunca gerçek arasında hayali konuşuyorsun ya, bu ayıp sana yeter. Vicdanında boğulmak iyi gelir mi? Unutulur sanma, bunları hep not alıyoruz. Hayırlısı ile sen de 17 Nisan’da özgürleşeceksin. Ama… Hayırlı akşamlar Fatih” ifadelerini yazdı.

“Bana bu programı anan yaptırıyor o… çocuğu”

Gazeteci Ongun’un bu mailine, Fatih Altaylı’nın sunduğu programın resmi mail hesabı olan “[email protected]” adresinden gelen cevapta hakaret edildiği öğrenildi. Mailde, “Bana bu programı anan yaptırıyor o… çocuğu” ifadeleriyle yanıt verildi.

Aynı adresten verilen bir diğer yanıtta ise “Ahlaksız adam. İstediğin gibi salla sonra mahkemeye gitmezsen haysiyetsizsin. Bizzat gelmezsen hatırım kalır” denildi.

Gazeteci Murat Ongun ise bu ifadelere, “Sana haysiyetin kitabını yazacak adalet. Öperim yanaklarından” karşılığını verdi.

Habertürk’ün kuruluşunda yer alan Murat Ongun, uzun dönem genel yayın yönetmen yardımcılığı yapmıştı.