07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Zorunlu” 15 Temmuz Bağış Tarifesi
“Zorunlu” 15 Temmuz Bağış Tarifesi

“Zorunlu” 15 Temmuz Bağış Tarifesi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi rektörü personelin 15 Temmuz şehitlerinin aileleri için başlatılan yardım kampanyasına ne kadar bağış yapacapını belirledi. Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, güvenlik ve temizlik personelinin 5, idari personelin 50, akademik personelin en az 100 lira bağış yapmasını istedi.

Bolu Valiliği, 25 Temmuz’daki Başbakanlık Genelgesi ile 15 Temmuz darbe teşebbüsünde şehit olanların aileleri ve yaralananlar için başlatılan yardım kampanyasına destek olunması için kamu kurum ve kuruluşlara yazı gönderdi.

Valilik bağış için hesap açıp duyurdu

Vali Aydın Baruş imzalı 23 Eylül tarihli yazıda, “Şehit vatandaşlarımızın ailelerinin kederlerini hafifletmek ve yaralılarımızın acılarına ortak olmak için Başbakanlık makamının ilgili genelgesi ile başlatılan yardım kampanyasına destek amacıyla Valiliğimizce Ziraat Bankası Şubesi’nde hesap açılmıştır. Hesapta toplanan yardımlar genelgede belirlenen hesaba ilimiz adına yatırılacaktır. Konu üzerinde hassasiyetle durularak gereğinin yapılmasını rica ederim” denildi.

Rektör bağış tarifesini belirledi: Temizlik personeli 5, Akademik personel 100 TL

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun ise tüm fakülte, enstitü ve yüksek okullara gönderdiği yazıda şöyle dedi:

“Bolu Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğünün ’15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’ ile ilgili yazısı ektedir. Yardım kampanyasına üniversitemizce katılım sağlanacaktır. Yardım toplamak için görevlendirilecek personel tarafınıza ayrıca bildirilecek olup beklenen en az yardım miktarı aşağıda belirtilmiştir. Üniversitemizde çalışan tüm personelimizin gerekli hassasiyeti göstereceğine yürekten inanıyor şimdiden göstereceğiniz ilgiye teşekkür ediyorum.” Beklenen en az bağış miktarları ise güvenlik ve temizlik personeli 5, idari personel 50, akademik personel 100 TL olarak yazıda belirtildi.

0d5818f1-29db-4adf-bb1c-9e818a86d29f_18907879

Rektör: Beklentimizi belirttik

Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, yardım kampanyası ile ilgili üniversite bünyesinde daha önce 2 duyuru yaptıklarını, ancak çok etkili olmadığını gördüklerini belirterek, “Valilik de bu konuya eğilmek zorunda kalınca biz de 3’üncü duyurumuzu yaptık ve beklentimizi de orada belirttik. ‘Şu kadar, şu kadar’ bekliyoruz diye. Yoksa zorunlu, mecburi, yaptırımvari bir talep yok. Yardım gönüllülük esasına dayalı bir şey sonuçta” dedi.