07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Yok Artık Dedirten Açıklama
Yok Artık Dedirten Açıklama

Yok Artık Dedirten Açıklama

AK PARTİ Burdur Milletvekili Reşat Petek, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin kurultayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerini eleştirdi.

Demokratik toplumlarda eleştirinin bir hak olduğunu ancak hakaret ile eleştiri arasındaki sınırların özellikle siyasetçiler tarafından iyi bilinmesi gerektiğinin altını çizen Petek, bilerek yapılan bir hakareti savunmanın ve tasvip etmenin mümkün olmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun nefret dili kullandığını belirten ve bu durumu kınayan Petek, “Ülkemizin terör örgütleriyle amansız mücadeleye girdiği, güvenlik güçlerimizin canları pahasına fedakarca mücadele ettiği bir dönemde, ülkemizin birlik ve beraberliğini temsil eden Cumhurbaşkanımıza hakaret etmek, bölücü terör örgütünden yana taraf olmak ve örgüte destek vermek demektir” ifadelerini kullandı.

“Anayasa’da Laiklik Olmasın”

Emekli Cumhuriyet Başsavcısı olan Reşat Petek,’12 Eylül Referandumu ve Yeni Anayasa’ konulu konferansta yapılacak yeni Anayasa’dan ‘laiklik’ kelimesinin çıkarılması gerektiğini söylemişti. Reşat Petek balyoz tutuklanmalarını da savunmasıyla gündeme gelmişti.