07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kaçtıktan Sonra FETÖ Baskını
Kaçtıktan Sonra FETÖ Baskını

Kaçtıktan Sonra FETÖ Baskını

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından yapılan operasyonlarda FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edilen ve yurt dışına kaçtığı tespit edilen Faruk Bayındır’ın şirketi olan Tarkim Havacılık’a ait hangar polis tarafından mühürlendi. Hangarda bulunan uçaklarda arama yaptı. Faruk Bayındır’ın ismi MHP’li yöneticilere yönelik kaset olayında da geçmiş, konuyla ilgili ayrıntılar Gazeteport’ta ayrıntıları ile yer almıştı.

Geçtiğimiz mart ayında Tarkim Havacılığa ait yapılan şikayetler sonrası DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi ) tarafından soruşturma başlatılmıştı. Bu arada 15 Temmuz’da meydana gelen darbe girişiminin ardından Tarkim Havacılığın sahibi olan Faruk Bayındır, ABD’ye kaçmıştı. “FETÖ” ile ilişkisi olduğu iddia edilen Bayındır’ın yurt dışına kaçması üzerine DHMİ tarafından yapılan soruşturma genişletildi.

10 uçakta arama

Kanun Hükmünde Kararname (KHK)’den alınan yetki üzerine bugün Atatürk ve Adana Havalimanlarında bulunan Tarkim Hangarlarında polis ekipleri geniş çapta inceleme başlattı.  Atatürk ve Adana Havalimanı’nda bulunan hangarlarda polis ekipleri bakım için bulunan 10 uçakta arama yaptı.

 Tarkim’in hangarlarında TC-FTG Kuyruk numaralı uçak da var

Bu arada Atatürk Havalimanında Tarkim Havacılık’a ait hangarda bulunan uçaklar arasında FETÖ liderinin baş harflerinin bulunduğu TC-FTG kuyruk tescilli uçak da bulunuyor. Yetililerin el koyduğu hangarda bulunan TC-FTG kuyruk tescilli uçakta detaylı inceleme yapılıyor.

Personelin kartlarına da el konuldu

Bu arada Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu’nda bulunan Tarkim Havacılığa ait uçak bakım hangarının kira sözleşmesi, ev sahibi durumunda bulunan DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi ) tarafından mahkeme kararıyla fesh edilerken, görevli personelin apron giriş kartlarına el konuldu.

MHP’li yöneticilerin kasetlerinin yayınlandığı internet sitesini finanse etmekle suçlanan AKP’li Faruk Bayındır hep kollandı.

İşte Gazeteport’da daha önce yayınlanan Faruk Bayındır’ın tuhaf ilişkileri;