07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Tekmeci Yobaz: Oturuşu Müstehcendi
Tekmeci Yobaz: Oturuşu Müstehcendi

Tekmeci Yobaz: Oturuşu Müstehcendi

Şort giydiği gerekçesiyle 23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi’yi otobüste tekmeleyen Abdullah Çakıroğlu’nun yargılaması başladı. Tekmeci “Müştekinin yaşam alanına yakışmayacak şekilde giyimi vardı. Bu da ortamı bozuyordu. Orada anne baba var. Herkesin ruh dünyasını etkiliyordu” diye konuştu. Tekmeci, mağdurun kıyafetiyle insanların şehvet duygusunu kabarttığını savundu, “Benim orada şehvet duygum kabarmadı. Ama kendisine yakışmadığı için öyle bir harekette bulundum” dedi. Ayşegül Terzi ise savunması sırasında sanığın müdahale etmesi üzerine ağlayarak “Lütfen bana müdahale etmesin” dedi.

Tutuklu sanık Abdullah Çakıroğlu ifadesinde şunları söyledi:

-Otobüste bayanı gördüm. Oturuşu müstehcendi. Kendisine doğru oturmasını söyledim. O da bana sana ne anlamında bir işaret yaptı. Ben durumu hazmedemedim. İstemdışı vurdum. Yaptığımı doğru bulmuyorum. Ama bayanın yaptığını da doğru bulmuyorum” dedi. Hastalığı yüzünden istemdışı hareket ettiğini savunan Çakıroğlu, “Uyardım. Kendisi umursamadı. Oturuşunu düzeltmedi..

-Erenköy Ruh ve Sinir hastalıkları Hastanesi’nde 14 gün tedavi gördüm. Başka da bir sağlık kurumunda tedavi görmedim. İzmit bölgesinde de bir hocaya gittim. Orada beni okudular. Cinler musallat olmuş bana öyle dediler” dedi.

-Müştekinin yaşam alanına yakışmayacak şekilde giyimi vardı. Bu da ortamı bozuyordu. Orada anne baba var. Herkesin ruh dünyasını etkiliyordu” dedi. Çakıroğlu müşteki Terzi’nin giyimi ile insanların şehvet duygusunu kabarttığını iddia ederek, “Kadının haya perdesinin oluşması için örtüsünün olması gerekiyor. Gayrimüslümse kendini taşıyabilecek giyim kuşamı olması gerekiyor. Aksi halde insanın şehvet duygusunu uyandırıyor. Benim orada şehvet duygum kabarmadı. Ama kendisine yakışmadığı için öyle bir harekette bulundum

Ayşegül Terzi ise ağlayarak verdiği ifadesinde “Ağzından çıkan sözleri hatırlamıyorum. Sadece otobüse bindiğimde elimdeki poşetleri bacağıma koyduğumu biliyorum. Bacaklarım kapalıydı” dedi. Hastanede doğru muayene edilmediğini söyleyen Terzi, “Karakolda söylediklerim de tutamağa doğru yazılmadı. Ben sonra kendi çalıştığım hastaneye gittim. Arkadaşlarım beni karşıladı. Ağrı kesici ve sakinleştirici yaptılar. Bütün gün hastanede kontrol altında tutuldum. Ağzımın içinde yaralar vardı. Doktor dikiş atılması gerektiğini söyledi. Ama ben istemedim. Çünkü korkuyordum” dedi. Yaptığı eylemi de dine bağlamasını kabul etmiyor ve doğru bulmuyorum. Ben tekrar bunu yapabileceğini düşünüyorum. Evime çok yakın oturuyor. Serbest kalırsa tekrar yapacağından korkuyorum” dedi