07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Ensar Protestosuna Tecavüz Tehdidi
Ensar Protestosuna Tecavüz Tehdidi

Ensar Protestosuna Tecavüz Tehdidi

Ensar Vakfı evlerinde 10’u kesinleşen 45 çocuğa tecavüzü protesto ettikleri için gözaltına alınan üç kadını polisler tecavüz etmekle tehdit etti.

Karaman’daki Ensar Vakfı evindeki çocuklara tecavüz edildiği iddialarının ardından olayı protesto etmek için vakfın Süleymaniye’deki merkezinin önüne giden üniversite öğrencisi üç genç kız, polisler tarafından hemen müdahale edilerek gözaltına alındı. 3 genç kız emniyetteki sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Polisler tecavüzle tehdit etti iddiası

Marmara Üniversitesi öğrencisi Ceren Çoban, İstanbul Üniversitesi öğrencisi İdil Özbek ve lise öğrencisi Şengül Güleş Bali emniyette polislerin kendilerini tecavüz etmekle tehdit ettiklerini söylediler;

-Tecavüze dur demek için, bu zihniyetin yıkılması için oradaydık. Bir Özgecan, bir Cansel daha yaşanmasına tahammülümüz yok. Bu tarz vakıfları istemiyoruz. Pankartı açar açmaz polis müdahalesi ile karşılaştık. Özel timin saldırısına uğradık. Ağır bir şekilde darp edildik. Bizi tecavüz etmekle tehdit ettiler. Ağır psikolojik ve fiziksel şiddetin ardından akşam ifade verip serbest bırakıldık.