07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Sözlerimin Arkasındayım”
“Sözlerimin Arkasındayım”

“Sözlerimin Arkasındayım”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin grup toplantısında Karaman’daki Ensar evlerinde yaşanan çocuk istismarları konusunda vakfa sahip çıkan Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili, “Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor”sözlerine AKP’liler tepki göstermişti…Kılıçdaroğlu geri adım atmadı.” Sözlerimin arkasındayım”dedi ve ekledi,”Kullandığım cümle, Türk siyasi hayatına AKP’li bir bakan tarafından kazandırılan bir cümle.” 

İşte Cumhuriyet Gazetesi’ne konuşan Kılıçdaroğlu’nun o açıklaması;

“Bu benim bulduğum bir cümle değil.AKP’li bir bakana ait”

-Kullandığım cümle, Türk siyasi hayatına AKP’li bir bakan tarafından kazandırılan bir cümle. Cümle bana ait değil. Rıza Zarrab için söylenmiş. ‘Kimse sana bir şey yapamaz, ben senin önüne yatarım” denmiştir. Dolayısıyla bu cümle benim sıfırdan bulduğum bir cümle değil.

“Bir bakana kadın veya erkek olarak bakmak başlı başına bir gaftır”

-İkincisi, bu cümleyi kadın erkek diye ayırmak da başlı başına bir gaf. Bir bakana kadın veya erkek diye bakmak da yanlıştır. Bakan bakandır. O koltuğa oturuyorsa, onun kimliği cinsiyeti önemli değildir. Bu eleştiriyi, bu cümleyi kullanan ben değilim, bu cümleyi kullanan onların kendi bakanları. Kaldı ki bu eleştiride sonuna kadar haklıyım.

“‘Bir sefer oldu diye olayın üzerine mi gidilir?’sözlerinden utandı mı acaba?”

-Kullandığı ifadeyi biliyor mu acaba kendisi, ağzından çıkan ifadeyi biliyor mu? Çocuklara tecavüz edilecek, ‘bir sefer oldu diye olayın üzerine mi gidilir’ gibi bir cümle kullanıyor. Kendisi bu cümleyi kullanırken, sıkıldı utandı mı acaba? O cümleyi kullandı diye Davutoğlu bir laf söyledi mi acaba? Kendi bakanları bir şey söyledi mi acaba? O çocuklara yazık günah değil mi, o çocukların annesi babası var. O çocuklar bizim geleceğimiz umudumuz. O vakıf yurt açma yetkisine sahip mi değil mi? Bakan önce bunun cevabını versin. Ben soruyorum bana cevap vermiyorlar. Ama burada koşa koşa cevap veriyorlar. Mağdur edebiyatı yaratmaya çalışıyorlar. Söylediğim cümlenin sonuna kadar arkasındayım. Kızacaksa bana değil, Rıza Zarrab’a kızsın. Siyasi tarihimize bu cümleyi kazandıran kişiye kızsın, bu cümleyi kazandıran onlar. Biz tekrar ettiğimiz için alınganlık gösteriyorlar.