07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Skandal Fetvaya Sanal Soruşturma
Skandal Fetvaya Sanal Soruşturma

Skandal Fetvaya Sanal Soruşturma

“Babanın öz kızına şehvet duyması haram değildir” skandal fetvasına Diyanet’in Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş’ten bir açıklama geldi. Keleş, ” bizm böyle bir fetvamız kesinikle olmamaıştır. Olmaz, olamaz” dedi. Keleş’in yalanladığı fetva, tepkiler üzerine siteden kaldırılmıştı…

İşte Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş’in o açıklaması;

“Böyle bir fetva olmamıştır. Olmaz, olamaz”

-Din İşleri Yüksek Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz.Bugün yaşanan üzücü olayla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanımızın talimatıyla kapsamlı bir soruşturma başlatılmıştır.

“Sitemiz saldırı altındaydı”

-Alınan güvenlik hizmeti raporuna göre Din işleri Yüksek Kurulumuzun sitesi son günlerde pek çok saldırıya maruz kalmıştır. Başkanlığımızın temel ilke ve prensipleriyle tamamen tezat teşkil eden, Başkanlığımıza ve yüce dinimiz İslam’a yönelik olumsuz algı oluşturmak amacıyla planlanan bu edep ve ahlak dışı sabotajın sorumluları en kısa zamanda tespit edilerek, adalete teslim edilecektir.

İşte sitede yayınlanan o fetva;

“Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşürür mü?” diye sorulmuştu.

Diyanet  yanıtında, “Babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikaha bir etkisi yoktur” ve “Babanın kızını kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duyması, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir” denmişti.

sapik7