07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Sevişirken Konuşursan Çocuğun Kekeme Olur”
“Sevişirken Konuşursan Çocuğun Kekeme Olur”

“Sevişirken Konuşursan Çocuğun Kekeme Olur”

Kütahya Belediyesi yeni evlenen çiftlere eğitim için skandal kitabın detayları bu kadar da olmaz dedirtti. “Sevişirken konuşursanın çocuğunuz kekeme olur, çok eşlilik yararlıdır, kadın dövülebilir” denilen kitabı CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, bütçe görüşmelerinde TBMM genel kurulunda gündeme getirdi.Kadını ikinci sınıf sayan ve itaat etmesini öğütleyen kitabın yazarı ise Diyanet işlerinde din görevlisi olarak çalışıyor.

Evrensel’den Gizem Örnek’in haberine göre; Kütahya Belediyesi yeni evlenen çiftlere eğitim amacıyla, bir dönem Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde din görevlisi olarak çalışmış Hasan Çalışkan’ın kaleme aldığı “Evlilik ve Aile Hayatı” isimli kitabını dağıtıyor.

İşte o skandal kitaptan başlıklar;

-Kadın ev işinde ve kocasının hizmetini görmede maharetli olmalıdır

-Sevişirken konuşursan çocuğun kekeme olur

-Bu usullere uyulmazsa doğacak çocuk ahmak olur,

-Çalışma hayatında kadın iş yerinde kocasından daha yakışıklı erkeği görürse gönlü ona kayabilir, kırsın dizini otursun.

-Çalışma hayatı kadının kocasına karşı olan cinsel görevini olumsuz etkiler

-Kocası için süslenmeyen, erkeğin reisliğine itaat etmeyen kadın dövülebilir, kadına evin hakimini hatırlatır, ilaç gibidir.

-Çok eşlilik yararlıdır, hatta huysuz karısı olan erkek kadını boşayıp başka bir erkeğe bela etmek yerine, ikinci eşi alıp ilk eşin rekabet duygularını harekete geçirip onu dize getirse daha iyi olmaz mı?

-Evin erkeği öfkelendiğinde evin hanımı hemen susmalı, özür ve af dilemeli, kocasını kızdırmamalı

-Akraba evliliğinde sakat doğumlar ‘cinsel isteksizlik’ yüzünden

CHP milletvekili, Kütahya belediyesi hakkında bu skandal tavsiye kitabı için soruşturma başlatılmasını istedi.

Hasan Çalışkan tarafından yazılan kitap, arka kapağında şöyle tanıtılıyor: “Bu eserde, Kur’an ve Sünnet’ten yola çıkarak iyi bir ailenin tesisi ve sağlam temellere oturması için evlilik öncesi ve sonrası nelerin yapılması gerektiğine genişçe yer verilmiştir. Mesela eğitim, terbiye, evlilik, cinsel mutluluk, aile için hak ve sorumluluklar ele alınırken, aile içindeki geçimsizliğe sebebiyet verecek hususlara ve çözüm yollarına da değinilmiştir.”