07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Şehir Eşkiyası Doktora Soruşturma
Şehir Eşkiyası Doktora Soruşturma

Şehir Eşkiyası Doktora Soruşturma

Ordu’da mesai saatlerinde ortadan kaybolan aile hekimi, “neredesiniz?” diye soran MS hastasını “sana ilaç falan yazmıyoruz, defol” diye kovmuş, hasta şikayetçi olunca da “saldırıya uğradım” diye karakola gitmişti. O doktor için soruşturma açıldı. Soruşturma sonunda hakkında dava açılıp açılamayacağına il sağlık müdürlüğü karar verecek.

Ordu’da Karşıyaka mahallesi’nde oturan MS hastası A.K. sağlık ocağına gidip aile hekimine sürekli kullanması gereken ilacı yazdırmak istedi..Mesai saati içerisinde sağlık ocağında kimseyi bulamadı.”Kimse yok mu?” dediği memurdan,” sana hesap mı vereceğiz?” cevabını alınca tartışma çıktı.

Aile hekimi: İlaç falan yazmıyorum sana..defol!

Yarım saat sonra sağlık ocağına gelen aile hekimi M. B. H. de aynı şekilde MS hastası A.K’ya ” ne zaman çalışacağımızı sana mı sorucaz?” deyip, “ilaç falan yazmıyorum sana, defol” dedi…

Alo 184 Yandaş doktora bilgi verme hattı

Neye uğradığını şaşıran A.K. bunun üzerine sürekli kullanması gereken ilacı parayla eczaneden satın aldı. Daha sonra da Alo 184 sağlık hattını aradı. Şehir eşkiyası aile hekimi hakkında şikayetçi oldu.

Aile hekiminden özür beklerken karakoldan aradılar

Aradan 1 gün geçtikten sonra karakoldan haber geldi. MS hastası A.K. karakoldan çağırıldı. Gittiğinde bir şokla daha karşılaştı. Aile hekimi A.K.’nın kendisine saldırdığını iddia edip şikayetçi olmuştu.

“MS hastasıyım, değil birine saldırmak, ayakta zor duruyorum”

Karakolda ifade veren A.K. MS hastası olduğunu, değil birine saldırmak, yürümekte bile güçlük çektiğini söyledi..A.K. da şehir eşkiyası doktordan şikayetçi oldu.

Şehir eşkiyası doktor hakkında soruşturma açıldı

Aile hekimi M. B. H. hakkında Ordu İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı. Soruşturmayı yürüten İl Sağlık Müdürlüğü’nün görevlendirdiği doktorlar MS hastası A.K.’nın ifadesine başvurdu. Soruşturma sonunda Sağlık müdürlüğü şehir eşkiyası doktorun yargılanmasına izin verip verilmeyeceğini değerlendirecek.